
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe Formule 1 heeft een akkoord bereikt met de teams om de opzet van sprintweekenden te veranderen. Dat nieuws bevestigt Ferrari-teambaas Frédéric Vasseur. Voortaan worden er twee kwalificaties gehouden die de startopstellingen voor de sprintrace en Grand Prix bepalen. De extra kwalificatie gaat ten koste van de tweede vrije training op zaterdag. Het nieuws moet nog wel bevestigd worden door de FIA.
Volgens Vasseur is het 'vrij bijzonder dat alle teams voor de verandering met elkaar op één lijn zitten. Ik vind het een leuk format. Ik ben geen groot fan van de tweede vrije training. Die is soms een beetje saai. Het is een goede beslissing om het weekend wat dynamischer te maken. In het voetbal ga je ook niet een dag voor de wedstrijd de training in het stadion op televisie kijken. We zijn waarschijnlijk de enige sport ter wereld die een trainingssessie op tv uitzendt', wordt de Fransman geciteerd door onder meer RTL Nieuws.
Sprintformat op de schop in Formule 1
Het idee om de sprintrace een op zichzelf staande wedstrijd te maken broeide al langer en nu wordt het plan definitief doorgezet. Al tijdens het komende raceweekend in Azerbeidzjan, van 28 tot en met 30 april, gaat het nieuwe format in. Het betekent dat we op vrijdag de eerste vrije training zien, gevolgd door de kwalificatie voor de hoofdrace van zondag. De tweede vrije training op zaterdag maakt plaats voor een kwalificatie voor de sprintrace diezelfde dag.
In 2023 worden er zes sprintraces verreden. In de afgelopen twee jaren vonden er telkens drie plaats. De eerste wordt, zoals eerder benoemd, gehouden in Baku. Verder staan er sprintraces in Oostenrijk, België, Qatar, de Verenigde Staten (Austin, Texas) en Brazilië op de planning. De coureurs die in de top acht eindigen bij zo'n race, die ongeveer een halfuur duurt, verdienen punten: acht voor de winnaar, één voor degene die achtste eindigt.
Lees ook
Terrence Riepma begon in de winter van 2021 bij F1Maximaal en werd een jaar later aangesteld als hoofdredacteur. Hij studeerde aan het ROC van Amsterdam, waar hij de opleiding Media & Redactie volgde. Terrence kijkt de Formule 1 al sinds driejarige leeftijd in 2006. Naast de Formule 1 volgt hij vrijwel alle auto- en motorsportklassen, waaronder de MotoGP, en is hij groot fan van Sebastian Vettel. Terrence schreef ook voor partnersite Ajax Showtime. Per 1 juli 2023 is hij werkzaam voor De Telegraaf.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Jup, gooi er regen, gele vlagen, rode vlagen, staande of rollende herstarts en 5 of 10 seconden penalty's tegenaan en de leeuw is los. Het werkt als een rode lap op een stier bij hem.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Het verschil is dat die twee wel wheel to wheel kunnen racen zonder brokken te maken.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Hij wilde niet dat Bottas moest vertrekken en ook moest Toto beloven dat hij geen gesprekken aan zou gaan met Max zolang hij bij Mercedes reed. Dat zegt genoeg.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- je kan hier beter niet als eerste starten. Max moest alle zeilen bij zetten om niet in de eerste bocht al voorbij gereden te worden. Het was echt geen cadeautje. Wat LH bij de start niet lukte, lukte Max wel bij de herstart. De fout die hij maakte is dat hij zijn plaats niet door Leclerc wilde laten overnemen. Had hij gewoon op de baan gebleven dan had Leclerc zijn plek terug moeten geven en Had hij de deur voor Max dicht kunnen houden. Je zou denken dat hij met zijn ervaring beter had moeten weten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Senna in de spiegel kijken is niet zijn sterkste punt. Ook tijdens enkele races, zo bleek afgelopen seizoen …
MaxMaximaal06-11-2026 - Wat zou Geert Wilders ervan denken.
Supermax-06-11-2026 - Grappig dat het volgens Lewis altijd aan een ander ligt. Het lag namelijk altijd aan Alonso, of aan Button, of aan Rosberg, of aan Russell en nu weer aan Leclerc. De realiteit leert ons echter dat Lewis het heel vaak heeft moeten afleggen tegenover zijn teamgenoten, vandaar dat ie bij Mercedes een midfieldcoureur naast zich kreeg, om hem iets beter te doen lijken. Maar zelfs deze midfieldcoureur moest bij tijd en wijlen voor hem aan de kant. Kun je het voorstellen? Iemand die zichzelf een GOAT vindt, moest hulp van zijn team krijgen om een midfieldcoureur als Bottas te passeren, omdat het op eigen kracht te moeilijk was. Als je dan vervolgens een midfieldcoureur als je beste teammaat ooit prijst, moet het zelfs voor de grootste Lewisfans duidelijk zijn dat zijn denkvermogen niet verder reikt dan een dronken rozijn!!SennA06-11-2026
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026















