Hamilton hoopt op hulp van teamgenoot: "Dat is hier allesbepalend"

Formule 1
vrijdag, 04 september 2026 om 19:48
lewis-hamilton-ferrari-gp-hongarije-2026-vrijdag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Lewis Hamilton kende met Ferrari een sterke start van het weekend in Monza, maar zag de snelheid in VT2 wat terugvallen. Volgens de zevenvoudig wereldkampioen ligt er vooral op de rechte stukken nog werk voor Ferrari. Bovendien hoopt de Brit voor de zaterdag op wat hulp van zijn teamgenoot.
Met een tweede plek in VT1 begon Hamilton sterk. Ditzelfde geldt voor het team, want Charles Leclerc stond op P1. In de tweede vrije training vielen beide coureurs wat terug. “De snelheid op de rechte stukken is een punt van zorg”, vertelt Hamilton tegenover de media, waaronder F1Maximaal.nl. “Als ik alleen al naar die tijdsverschillen daar kijk, verloor ik zo’n zes tienden op George, alleen al op de rechte stukken, en daar moeten we eens naar kijken.”

Aanpassingen lijken de boel te verslechteren

Ook het vinden van een goede balans bleek volgens de Brit lastig. “Het was echt heel moeilijk om een snelle ronde uit de auto te halen”, stelt hij. Ferrari voerde vervolgens enkele aanpassingen door aan de afstelling, maar Hamilton sluit niet uit dat het team terugkeert naar de eerdere instellingen. “We hebben dus een paar aanpassingen gedaan, maar dat had geen kwaad mogen doen. Misschien gaan we terug naar de oude instellingen, maar we gaan eerst kijken of we er iets mee kunnen winnen”, suggereert de Brit.
Hamilton werd gevraagd of Ferrari iets kan doen aan de luchtweerstand of het motorvermogen om de topsnelheid te verbeteren. Volgens de Brit moet het team eerst vaststellen waar het verschil precies vandaan komt. “Ik denk dat we dat moeten onderzoeken als het daaraan ligt, als het aan de instellingen ligt.” De motor zelf noemt hij juist een verbetering. “De motor is een verbetering, en ik ben de jongens in de fabriek erg dankbaar dat ze hieraan hebben gewerkt.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lewis-hamilton-ferrari-gp-italie-2026-vrijdag-3
Hamilton rijdt voor de tweede keer in een Ferrari op Monza.
Het probleem lijkt volgens Hamilton dan ook niet direct bij de nieuwe motor te liggen. Ferrari hanteert op Monza een andere deployment-strategie dan de concurrentie, waardoor het verschil op de rechte stukken mogelijk deels daardoor wordt veroorzaakt. “Ons deployment-plan wijkt echter af van dat van de anderen, onze concurrenten. Maar ja, het lijkt erop dat zij misschien minder luchtweerstand hebben op de rechte stukken, dus dat is iets waar we vanavond zeker naar moeten kijken”, oppert de zevenvoudig wereldkampioen.

Hamilton hoopt op slipstream

Over de rijeigenschappen van de verbeterde motor is Hamilton wel positief. “De motor rijdt erg prettig bij lage snelheden”, zegt hij. Volgens de Ferrari-coureur heeft het team dat onderdeel goed aangepakt. Voor de kwalificatie verwacht Hamilton daarnaast dat de slipstream een belangrijke rol zal spelen op het Italiaanse circuit.
Hij mag zaterdag zelf bepalen of hij voor of na teamgenoot Leclerc de baan op gaat en het is weinig verbazend dat Hamilton een gunstige positie kiest. Waar het in de kwalificatie soms handig is om vooraan te staan om niet de kans op een laatste snelle ronde mis te lopen, ziet Hamilton in Monza een betere strategie. “De slipstream is hier allesbepalend, dus ik ga waarschijnlijk op zoek naar de slipstream”, besluit hij.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading