Lewis Hamilton heeft zich wederom uitgesproken over zijn persoonlijke activiteiten buiten de Formule 1, benadrukkend dat zijn levensstijl geen invloed heeft op zijn prestaties op de baan. De drievoudig wereldkampioen ligt regelmatig onder een vergrootglas door zijn wijdverbreide interesses buiten de Formule 1, waarbij hij regelmatig evenementen en feestjes bezoekt en terugkeert naar zijn huis in Miami tussen de races. Hoewel sommigen het als positief voor de Formule 1 zien dat Hamilton zijn bekendheid vergroot, zijn er ook kritische geluiden te horen. Het zou ten koste gaan van zijn focus op zijn werk.
Hamilton zelf ontkent dat laatste ten stelligste en zegt dat hij beter voorbereid dan ooit aan het 2017 kampioenschap begonnen is vanwege zijn discipline om 'werk' en 'ontspannen' te balanceren.
'Ik ben op stap geweest. Ik heb mezelf geamuseerd. Dat is wat ik altijd doe. Ik denk dat mensen oordelen op basis van wat ze zien en als je kijkt naar de voorgaande jaren ben ik net zo fit bij de eerste races verschenen dus alles wat ik verder doe is zeker geen afleiding van mijn 'job'. Het enige verschil is dat ik er nu voor gekozen heb om naar huis te gaan om te trainen in plaats van dat ik het ergens in Azië doe.'
'Door de komst van deze nieuwe, zwaardere wagens, is mijn discipline nog groter geworden wanneer het aankomt op training en hoe specifiek ik ben met mijn voeding en mijn slaapritme. Elk jaar wil je beter worden en ik zou zeggen dat ik dit jaar weer een stap vooruit gezet heb.'