Hinchcliffe ziet Red Bull drie sleutelfiguren vastleggen: "Een enorme vertrouwensstem"

Formule 1
max-verstappen-laurent-mekies-isack-hadjar-red-bull-bakoe-woensdag-2026

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Red Bull lijkt de belangrijkste fundamenten voor de komende jaren stevig te hebben vastgelegd. James Hinchcliffe wijst op de langdurige verbintenissen van de teambaas, Max Verstappen en Isack Hadjar en ziet daarin veel meer dan een paar contractverlengingen. Volgens de voormalig IndyCar-coureur straalt Red Bull daarmee rust, vertrouwen en harmonie uit op een moment waarop het team ook sportief steeds sterker wordt. Voor hem zijn het precies de signalen die een topteam wil afgeven.
Hinchcliffe ziet de technische ontwikkeling bovendien steeds beter aansluiten bij Verstappens wensen. “Het probleem is dat hoe meer grip je aan de achterkant toevoegt, hoe agressiever je aan de voorkant kunt zijn”, legt hij uit in de Weekend Warm-up. “Als je een heel scherpe voorkant hebt, maar de achterkant kan dat niet volgen, dan moet je onderstuur in de auto bouwen om hem te beschermen.” Juist daar lijkt Red Bull volgens hem grote stappen te hebben gezet.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen-Red Bull-Austin-COTA-VS-Red Bull-2
Verstappen is een absoluut sleutelfiguur voor Red Bull Racing.
Verstappen profiteert van die stabielere achterkant omdat Red Bull daardoor juist meer vrijheid aan de voorkant kan creëren. “Zodra je de achterkant van de auto kunt stabiliseren, kun je hem gek genoeg instabieler maken en ermee wegkomen”, vervolgt Hinchcliffe. “Dat vindt hij prettig, omdat hij de auto dan kan laten insturen en de bocht veel sneller kan afmaken.” Het past volgens hem uitstekend bij de agressieve manier waarop Verstappen zijn rondetijd vindt.
Red Bull moet nu bewijzen dat die opleving langer aanhoudt. “Wat ik interessant vind aan deze race is wat we de laatste paar races hebben gezien”, zegt Hinchcliffe. “We hebben veel Mercedes gezien, veel McLaren en veel Red Bull, maar niemand heeft het veel races achter elkaar kunnen volhouden. Dus ik denk dat het interessant wordt om te zien wat hier gebeurt.” Toch ziet hij achter de schermen juist uitzonderlijk veel stabiliteit ontstaan.
Hinchcliffe wijst daarbij nadrukkelijk naar de contractuele rust. “Je hebt de teambaas verlengd tot eind 2031, je nummer één-coureur tot 2030 en je hebt Isack Hadjar ook een verlenging gegeven”, somt hij op. “Continuïteit is een heel goede zaak in de autosport.” Dat er nauwelijks aan de belangrijkste bouwstenen wordt getornd, zegt volgens hem veel. “Als er geen veranderingen worden gemaakt, betekent dat dat het heel harmonieus is binnen dat team.”

Red Bull gaat de juiste kant op 

De organisatie lijkt volgens Hinchcliffe daardoor precies de juiste richting te hebben gevonden. “Ze pushen heel goed en ze bewegen vooruit. Dat is wat je wilt zien”, stelt hij. Vervolgens komt hij met zijn belangrijkste conclusie. “Ik denk dat het een enorme vertrouwensstem is voor de drie sleutelfiguren binnen die organisatie.” Red Bull legt volgens hem dus niet alleen mensen vast, maar bevestigt vooral dat het overtuigd is van de huidige koers.
Lambiase vormt tegelijkertijd een belangrijke verandering richting de toekomst. “Je hebt het over die synergie tussen Max en GP, maar dit weekend wordt het anders”, vertelt Hinchcliffe. “We weten dat GP volgend jaar vertrekt en voor het eerst zal GP niet op de radio zitten.” Red Bull geeft diens beoogde opvolger nu alvast verantwoordelijkheid. “Ze geven zijn engineer voor volgend jaar de kans om de auto te runnen. Hopelijk werkt de radio gewoon goed.”
singapore-max-verstappen-2026-sunday-podium-gp-gianpiero-lambiase
Lambiase is ook altijd uitermate belangrijk geweest voor Red Bull.
Palmer ziet daarin een interessante toekomsttest, maar benadrukt dat bij Red Bull nog lang niet alles perfect verloopt. “Het wordt interessant om te zien, zeker met het oog op de toekomst”, zegt hij. Vervolgens wijst hij op Hadjar. “Vergeet niet dat Isack Hadjar in Singapore reed. Dat is makkelijk te vergeten, omdat hij zo’n moeilijk weekend had.” Vooral technisch kreeg de jonge coureur meerdere klappen te verwerken.
Hadjar kampte volgens Palmer met een reeks betrouwbaarheidsproblemen. “Hij had problemen met de power unit in de sprintkwalificatie, zijn power unit viel uit in de sprint en hij had een versnellingsbakprobleem in de kwalificatie.” Ook Verstappen bleef niet volledig buiten schot. “Max had daarnaast problemen met de power unit in de kwalificatie in Baku, waardoor hij vermogen tekortkwam. Dus alles verloopt absoluut niet vlekkeloos bij hen.”
Red Bull maakt volgens Palmer operationeel echter juist een ijzersterke indruk. “Zeker voor Isack loopt het momenteel niet soepel, maar operationeel doen ze het heel goed”, concludeert hij. “De coureurs, de strategen: iedereen zit er bovenop. De betrouwbaarheid blijft nog een klein vraagteken.” Precies daarin zit momenteel het opvallende contrast: technisch zijn er nog kwetsbaarheden, maar qua mensen, samenwerking en langetermijnkoers ziet Hinchcliffe een Red Bull dat zijn belangrijkste fundamenten steviger heeft vastgelegd dan ooit.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading