
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleAllard Kalff laat weten allesbehalve voorstander te zijn van het nieuw ingevoerde sprintformat dat komend weekend in Baku voor het eerst gebruikt zal gaan worden. De Viaplay-analist benadrukt niet tegen verandering te zijn en haalt daarbij een voorbeeld aan, maar vindt de nieuwe opzet belachelijk en ziet ook de meerwaarde van een sprintrace überhaupt niet in. Ook in het oude concept kon hij zich al niet vinden.
Kalff laat tegenover Motorsport.com in niet mis te verstane woorden blijken wat hij vindt van het nieuwe sprintformat. 'Belachelijk. Ik vind eigenlijk sprintraces al belachelijk, laat ik dat vooropstellen. Een Formule 1-weekend is vrije training-kwalificatie-race. Dat is wat voor mij een Formule 1-weekend is. Je kunt best denken, kunnen we daar iets aan finetunen, denken van, we hebben nu een ander publiek. Dan kun je eens kijken naar een sprintrace', zo snapt hij wel dat de Formule 1 op zoek is naar verbetering.
Dit is echter niet de manier, zo stelt de commentator. 'Ik moet de meerwaarde van een sprintrace nog ontdekken. Ik begrijp er helemaal niets van. Het ergste vind ik namelijk, op vrijdag gaat de auto in park fermé, en dan heb je op zaterdag nog een vrije training. Ja, hoezo, voor wie? Dat is zo'n onzin. Zeg dan dat je tot na die vrije training dingen aan de auto mag aanpassen, of iets dergelijks', zo stelt hij een verbetering van het oude format voor.
Niet tegen verandering
'Ik ben al geen voorstander van sprintraces', zo herhaalt hij nog maar eens, 'en dan gaan ze nu het sprintraceformat zo maken dat het een race op zich wordt... Dan heb je twee races in een weekend. We hebben één Grand Prix, hè. Gewoon, klaar. Ik weet ook dat toen ik begon met commentaar geven in 1992, je nog een kwalificatie had op de vrijdag en zaterdag. Nou als het dan op vrijdag droog was en op zaterdag regende dan bleef iedereen binnen staan. Dat hebben ze aangepast, de vrijdag weggehaald en alleen nog op zaterdag, dat zijn dingen waarvan ik denk ja, dat is goed voor de sport.'
Dat hij kritiek heeft op het nieuwe format, betekent niet dat hij direct ook tegen nieuwe voorstellen is. 'Ik ben dus zeker niet tegen verandering, maar deze vind ik belachelijk. We hebben het wel over Formule 1. Formule 1 is een weekend, drie dagen en dan 300 kilometer racen op de zondag. Dat is wat Formule 1 is. Maar een DRS, een sprintrace...ik begrijp het allemaal niet. Nou ja, ik begrijp wel dat ze iets willen veranderen, maar dit had ik even niet gedaan', besluit hij zijn relaas.
Lees ook
Mitchel zijn eerste kennismaking met de Formule 1 was toen hij een jaar of zes was en bij zijn oom thuis fenomenen als Michael Schumacher en Mika Häkkinen zag racen. Vanaf dat moment was hij verkocht. De liefde voor auto's is er altijd al geweest, maar de koningsklasse van de autosport heeft iets magisch voor hem. Als opleiding is de 26-jarige man uit Vuren SPECO Sportcommunicatie gaan doen om in de sportwereld terecht te kunnen komen. Sinds begin november 2021 is Mitchel werkzaam voor F1Maximaal.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026 - 😅😅BellaBenni06-11-2026

















