max verstappen red bull racing charles leclerc ferrari 2025 emilia romagna zondag Formule 1
Formule 1

Leclerc wordt geconfronteerd met uitspraak van Verstappen: 'Hij heeft gewoon gelijk'

max verstappen red bull racing charles leclerc ferrari 2025 emilia romagna zondag

Charles Leclerc heeft tot nu toe een frustrerend seizoen achter de rug. De Monegask haalde het podium pas één keer en moet regelmatig concluderen dat Ferrari snelheid tekortkomt. Leclerc heeft inmiddels 85 punten achterstand op Oscar Piastri, terwijl Ferrari vierde staat met 165(!) punten achterstand. De 27-jarige keek terug op zijn race en beoordeelde ook zijn incident met Alexander Albon.

Ferrari streed afgelopen jaar nog tot de laatste ronden voor de constructeurstitel, maar lijkt nu in beide kampioenschappen al kansloos te zijn. Leclerc staat weliswaar op de vijfde plek in het kampioenschap, maar de nummer drie van afgelopen jaar moet eerder in zijn spiegels kijken naar Lewis Hamilton, Kimi Antonelli, en Alexander Albon dan dat hij kans maakt om de mannen voor hem in te halen.

Geen banden over

In Imola hoopte hij voor de Ferrari-fans iets bijzonders neer te zetten, maar meer dan een zesde plek behoorde niet tot de mogelijkheden. 'Ik ben enorm teleurgesteld', gaf Leclerc aan tegenover de aanwezige media in Imola, waaronder F1Maximaal.nl. 'Alles viel in de eerste stint onze kant op.' Leclerc zat vast in de lange trein achter George Russell en maakte na elf ronden een vroege stop. Met een waanzinnige undercut haalde hij in één ronde tijd de Mercedes-coureur in, die zes plekken voor hem reed.

Leclerc leek op dat moment op weg naar een plekje in de top vier, maar de rest van de race verliep minder gunstig. 'We kregen een Virtual Safety Car, die ons heel veel plekken kostte. Daarna kregen we nog een tweede Safety Car, die ons nog meer posities kostte. We hadden last van oververhitting en konden de banden niet meer wisselen, omdat we niks meer beschikbaar hadden. Dat was enorm zonde.' Net als Oscar Piastri, Carlos Sainz, en George Russell had Leclerc alleen nog zachte banden over. De achtvoudige winnaar moest de race dus uitzitten op zijn oude harde banden.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

ferrari charles leclerc gp emilia romagna imola 2025 zondag 2
Leclerc had op meer gehoopt.

Strijd met Albon

De Safety Car vanwege het stilvallen van Kimi Antonelli duurde extreem lang, waardoor Leclerc zijn vierde positie nog tien ronden moest verdedigen. Dat ging lange tijd goed, tot Albon hem in de eerste bochtencombinatie aanviel. De Williams-coureur werd gedwongen om door de grindbak te rijden. Ferrari vroeg Leclerc vervolgens om de plek in te leveren. Volgens de regels was dat onnodig, aangezien Leclerc 'het recht op de bocht' had.

Leclerc wordt door de media gewezen op uitspraken van Verstappen. De Nederlander baalt ervan dat de duels niet meer natuurlijk aanvoelen en dat coureurs nu tot de apex racen. 'Hij heeft gewoon gelijk. We hebben de regels allemaal in het achterhoofd, en we proberen daar altijd mee te spelen. Dat deed ik dan ook. Soms gaat het echt over een centimeter om te bepalen of het reglementair is of niet. Het is lastig om dat bij 250 kilometer per uur te beoordelen.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Leclerc wordt geconfronteerd met uitspraak van Verstappen: 'Hij heeft gewoon gelijk'
Williams wordt een steeds grotere concurrent voor Ferrari.

'Ik dacht dat wat ik deed net wel legaal was. Van buitenaf ziet het natuurlijk niet mooi uit, omdat daar een grindbak ligt. Ik moet de beelden nog opnieuw bekijken. Ik ben altijd eerlijk tegen mezelf en als ik denk dat ik een fout heb gemaakt, zal ik dat ook tegen Alex (Albon, red.) zeggen, maar voorlopig heb ik niet het idee dat ik iets verkeerd deed', verklaart Leclerc. Die uitleg van de Ferrari-coureur klopte dus. Mogelijk heeft de teamleiding echter het zekere voor het onzekere genomen omdat Leclerc het sowieso moeilijk zou krijgen om Albon nog achter zich te houden.

Leclerc vreest wel dat de huidige situatie lastig op te lossen is, omdat coureurs altijd de limieten van het reglement blijven opzoeken. 'Ik denk niet dat we ooit een situatie krijgen waar iedereen blij mee is. Dat is mijn visie hierop. Er zal altijd wel iemand ontevreden met de regels zijn, en het is lastig om iedereen tevreden te houden.' Leclerc krijgt over enkele dagen in zijn volgende thuisrace een kans om de teleurstelling uit Italië te verwerken. Afgelopen jaar won Leclerc nog in de straten van Monaco.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws