Max Verstappen heeft dit seizoen in de persoon van Isack Hadjar een nieuwe teamgenoot gekregen bij Red Bull Racing en de jonge Fransman weet zich vooralsnog behoorlijk staande te houden naast de viervoudig wereldkampioen. De 21-jarige Parijzenaar lijkt razendsnel stappen te zetten, maar kan hij in de debriefs ook al een vergelijkbare inbreng leveren als Verstappen? Teambaas Laurent Mekies geeft antwoord. In de afgelopen jaren was Red Bull vrijwel altijd competitief, maar dit was vooral te danken aan één coureur. Verstappen was zijn teamgenoten immers ruimschoots de baas en de opvulling van het tweede stoeltje werd een steeds groter probleem.
Sergio Pérez moest aan het einde van 2024 na vier seizoenen plaatsmaken voor
Liam Lawson, die op zijn beurt alweer na twee Grand Prix-weekends aan de kant werd geschoven ten faveure van
Yuki Tsunoda. De Japanner mocht het seizoen afmaken, maar zijn prestaties waren dramatisch te noemen.
Red Bull hoopt met Hadjar nu een coureur te hebben gevonden die Verstappen beter kan ondersteunen en na de eerste drie Grand Prix-weekends heeft de jonge Fransman aangetoond dat zijn promotie naar het grote Red Bull terecht is. In de kwalificaties was Hadjar Verstappen tot dusver zelfs de baas. Na drie Grands Prix staat het immers 2-1 in het voordeel van de 21-jarige coureur, al moet wel worden gezegd dat Verstappen door een probleem met zijn
RB22 geen eerlijke kans kreeg in Australië.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen kijkt in de onderlinge kwalificatieduels met zijn teamgenoot tegen een achterstand aan, maar door deze crash geeft dit een wat vertekend beeld.
Bijdrage Hadjar
Zijn goede kwalificaties hebben vooralsnog echter niet tot veel punten geleid, want tot dusver scoorde Hadjar enkel tijdens de hoofdrace in China punten. In Australië was de Fransman echter ook goed onderweg, maar na technisch probleem zag hij zijn kansen om een mooi resultaat in rook opgaan. Toch is Verstappen zijn teamgenoot in de races altijd de baas, maar desondanks zijn de eerste signalen veelbelovend.
Hadjar zet snel stappen op het circuit, maar hoe zit dat op andere vlakken? Het is voor Red Bull immers zaak om snel progressie te boeken, want het verschil met de topteams is dit jaar aanzienlijk. Daardoor is het noodzakelijk dat de coureurs de engineers kunnen aansturen. Van Verstappen is bekend dat hij dat bijzonder goed kan, maar geldt dit ook voor Hadjar? "Je kan niet verwachten dat dit hetzelfde is als bij iemand die al 10 jaar in de
F1 heeft gereden en vier wereldtitels achter zijn naam heeft staan", stelt Mekies in
Beyond The Grid Podcast.
"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat hun bijdrages hetzelfde zijn. Ze beschrijven de auto natuurlijk in hun eigen woorden, maar gaan met dezelfde nauwkeurigheid in op de balans, als je dat bedoelt?", vraagt Mekies zonder op een antwoord van presentator Tom Clarkson te wachten. "Isack probeert zich op dit moment begrijpelijkerwijs te concentreren op zijn gevoel in de auto, want dat is wat hij zou moeten doen gezien zijn relatief beperkte ervaring, terwijl Max na al die jaren en al zijn successen heel vaak probeert om een stap verder te gaan door ons te helpen een verband te liggen tussen wat hij voelt en wat volgens hem daarvoor de reden zou kunnen zijn."
Clarkson wil daarop weten of beide coureurs in ieder geval wel op één lijn zitten en hetzelfde van de auto willen. "Ik denk dat het nog te vroeg is om hier iets over te zeggen", reageert de Red Bull-teambaas. "Het is nog te vroeg omdat de auto's, en zeker onze auto, zo ver afstaan van de ideeën die in de afgelopen jaren hadden over de perfecte auto en de ideale ronde", aldus Mekies.