Max Verstappen en Red Bull Racing hebben tijdens de derde en laatste vrije training op de Hungaroring geen duidelijke stap voorwaarts kunnen zetten. De 27-jarige Nederlander klaagde opnieuw over de prestaties van zijn RB21 en eindigde wederom in de middenmoot. Laurent Mekies stelt dat het team van alles heeft geprobeerd en de Fransman weet dat de tijd nu begint te dringen.
Het was in Hongarije niet voor het eerst dat Red Bull op de vrijdag tegen een behoorlijke achterstand aankeek en het was evenmin voor het eerst dat Verstappen en teamgenoot Yuki Tsunoda klaagden over een gebrek aan grip. Maar doorgaans weet de Oostenrijkse renstal op zaterdag wel flink wat progressie te boeken in het laatste trainingsuur, maar daar was op de Hungaroring totaal geen sprake van.
De derde sessie begon weliswaar bemoedigend. Op de mediumband was het gevoel namelijk een stuk beter, zo liet de regerend wereldkampioen weten tijdens de training weten aan Gianpiero Lambiase. Er leek een stap voorwaarts te zijn gezet, maar al snel bleek dat men te vroeg had gejuicht. Op het zachtste Pirelli-rubber ging het namelijk weer voor geen meter. Verstappen verloor in alle drie de sectoren veel tijd op McLaren-favorieten Oscar Piastri en Lando Norris en het verschil bedroeg maar liefst 1,2 seconden.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Mekies met handen in het haar
Mekies zit dit weekend pas voor de tweede keer aan de pitmuur bij Red Bull, maar het is voor de vervanger van de ontslagen teambaas Christian Horner een verschil van dag en nacht met het vorige Grand Prix-weekend. Afgelopen week wist Verstappen immers de sprintrace op het circuit van Spa-Francorchamps nog te winnen, maar in Hongarije lijkt het op basis van de resultaten uit de vrije trainingen nog een opgave te worden om Q3 te halen.
In VT3 wist Red Bull het tij niet te keren. Zowel Verstappen als teamgenoot Tsunoda klaagde over een gebrek aan grip. Over de boordradio hielden beide mannen zich niet in. Mekies heeft dus behoorlijk wat kopzorgen richting de kwalificatie. 'We hebben het sinds vrijdag al moeilijk', geeft de 48-jarige Fransman in gesprek met Sky Sports toe. 'Het was ontzettend moeilijk om de juiste afstelling te vinden en Max en Yuki het juiste gevoel te kunnen geven.'
Red Bull heeft na de dramatisch verlopen vrijdag de nodige aanpassingen gedaan en ook tijdens VT3 zijn er nog wijzigingen doorgevoerd, tevergeefs echter. 'We hebben verschillende dingen geprobeerd om de prestaties van de auto weer op de rit te krijgen, maar ik moet toegeven dat de RB21 vandaag hetzelfde aanvoelt en dat we over het algemeen gewoon geen grip kunnen vinden', stelt Mekies dat er nog altijd geen oplossing voor de problemen, waar Verstappen en Tsunoda mee kampen, is gevonden.
'We hebben geëxperimenteerd, maar tot nu toe is het niet gelukt', vervolgt Mekies. 'Laten we kijken of we iets kunnen vinden voor de kwalificatie. Er is in ieder geval niet veel tijd meer', realiseert de Red Bull-teambaas zich. De kwalificatie voor de Grand Prix van Hongarije begint immers al om 16:00 uur. Mekies zal mogelijk moeten hopen op de Max-factor. De Nederlander is in het verleden wel vaker boven zijn materiaal uitgestegen en dit weekend lijkt dit misschien nog wel belangrijker dan ooit te zijn.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties