Daar begint men bij
Mercedes niet aan. De langverwachte updates voor de
W14 zouden eigenlijk aankomend weekend worden geïntroduceerd, maar de race op het
Autodromo Enzo e Dino Ferrari is geannuleerd door het noodweer in de regio. Er zijn meerdere doden gevallen en duizenden mensen zijn dakloos geraakt door overstromingen. Ook de paddock van het bijprogramma van de Formule 1 werd daardoor getroffen.
De eerstvolgende race is hierdoor de Grand Prix van Monaco op 28 mei. Dit wordt niet gezien als een geschikte race voor updates, aangezien het een stratencircuit is en niet over karakteristieken beschikt van de meer traditionele circuits.
Mercedes moet echter wel het updatepakket voor de
W14 meenemen naar het prinsendom, omdat de updates al zijn toegepast volgens de zegsman.
Hoofdingenieur
Andrew Shovlin liet eerder weten dat het updatepakket er al aan zat te komen sinds de Grand Prix van Bahrein, de openingsrace die in maart werd verreden. 'We hopen nog meer updates te brengen gedurende het jaar en dat ze ons sneller maken. We zoeken echter niet alleen naar rondetijd, maar ook naar een ontwikkelingsrichting die ons op de lange termijn een betere kans geeft.'