Montoya wijst op grote overwinning voor coureur: "Dat is een krachtig statement”

Formule 1
woensdag, 15 juli 2026 om 18:24
pirelli-george-russell-mercedes-charles-leclerc-lewis-hamilton-ferrari-gp-groot-brittannie-2026-zondag-3

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Charles Leclerc heeft op Silverstone eindelijk afgerekend met een frustrerende periode. De Ferrari-coureur pakte zijn eerste overwinning van het seizoen en deed dat op overtuigende wijze, al kwam dit mede door de uitvalbeurt van Andrea Kimi Antonelli. Volgens Juan Pablo Montoya is die zege geen toeval: de voormalige Formule 1-coureur denkt dat Leclerc eindelijk heeft ontdekt waar zijn grootste probleem zat en dat juist dat het verschil maakte.
Montoya zag een compleet andere Leclerc dan tijdens de voorgaande raceweekenden. “Ik vond het echt geweldig om Charles zo te zien presteren. Het klikte eindelijk bij hem”, zegt de Colombiaan in gesprek met NewBettingSites. Volgens de oud-coureur is zo'n doorbraak nooit het gevolg van één aanpassing. “Alle coureurs besteden uren en uren aan het analyseren van dingen, in een poging te begrijpen hoe ze het beter kunnen doen. Charles begreep eindelijk wat hij moest doen.”

Hamilton verslaan op Silverstone is een statement

Dat de overwinning juist op Silverstone kwam, maakt volgens Montoya extra indruk. Niet alleen omdat Ferrari eindelijk de snelheid had om Mercedes, of in elk geval George Russell, te verslaan, maar ook omdat Leclerc zijn teamgenoot achter zich hield. “Als je iemand als Lewis in zijn thuisrace verslaat, zeker gezien de vorm waarin Lewis de laatste tijd verkeert, dan is dat een krachtig statement”, aldus Montoya. Hamilton begon het weekend nog met een sprintpole en sprintzege, maar moest in de Grand Prix uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Leclerc.
Volgens Montoya zat het probleem van Leclerc dieper dan alleen een verkeerde afstelling. Hij denkt dat de Monegask lange tijd niet precies wist waar het gebrek aan vertrouwen vandaan kwam. “Charles Leclerc heeft ontdekt wat zijn problemen waren en wat er mis was met de auto”, legt hij uit. “Als je bijvoorbeeld een bocht neemt en het voelt niet goed aan, ligt het dan aan de rijhoogte? Er zijn zoveel dingen die mis kunnen gaan, zoveel factoren die van invloed zijn”, benadrukt de analist.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
charles-leclerc-ferrari-gp-groot-brittannie-2026-zondag-podium
Leclerc kroonde zich tot winnaar op Silverstone.
Juist daardoor kan het volgens de Colombiaan ontzettend lastig zijn om de juiste oplossing te vinden. “Als een van die dingen niet klopt, kan dat een heleboel verschillende problemen veroorzaken en een ware heksenjacht ontketenen om het op te lossen”, zegt Montoya. Zodra een coureur en een team de verkeerde richting inslaan, kunnen meerdere aanpassingen het oorspronkelijke probleem zelfs verergeren, wil hij daarmee zeggen.
Gelukkig hoeft een oplossing niet altijd ingewikkeld te zijn. “Soms is de oplossing heel eenvoudig en dat is dan heel fijn”, stelt Montoya. Hij geeft toe dat hij de afgelopen weken juist bang was dat Leclerc zich te veel liet beïnvloeden door zijn nieuwe teamgenoot. “Ik maakte me de afgelopen paar races echt zorgen dat Charles te veel gefocust was op wat Lewis deed. Als je gefocust bent op Lewis, is het heel moeilijk om hem te verslaan, omdat hij dan in het voordeel is.”

Russell zit in hetzelfde schuitje

Montoya ziet daarbij ook een opvallende parallel met Mercedes. Volgens hem speelt daar momenteel precies hetzelfde. “Hetzelfde geldt voor George. Kimi voelt zich heel op zijn gemak, George niet”, zegt hij. De voormalige coureur vraagt zich af of Russell inmiddels te veel naar zijn jonge teamgenoot kijkt. “Ik vraag me af of George probeert te begrijpen hoe Kimi het doet, in plaats van hoe de auto het voor George zelf kan doen”, mijmert de Colombiaan.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading