Net als tijdens de vorige Grand Prix in Austin heeft Pirelli de zachtste banden meegenomen naar Mexico-Stad. Pirelli-baas Mario Isola verwacht tijdens de race van zondag dat er voornamelijk maar een keer gestopt gaat worden. Na de eerste vrije training was er bij Pirelli opgevallen dat op sommige auto's bij de voorbanden de slijtage erg hoog was. 'Sinds het begin van het seizoen is er steeds meer druk op de voorbanden komen te staan. Gelukkig verbeterde de situatie zich in de middag het circuit was niet meer zo glad en er lag meer grip op de baan. De coureurs konden meer kilometers maken en er waren geen blaren te zien op de banden. En dat is goed', vertelt Isola.
Voor de eerste keer wordt er op dit circuit op de ultrasoft gereden. En net als in Austin zijn ook de supersoft en de soft beschikbaar. 'Bij de zachte banden hangt het allemaal af hoe hoog de temperatuur is. Hoe hoger hoe beter het voor deze compound is.'
Het tijdverschil tussen de ultrasoft en de supersoft heeft Pirelli berekent op zes tienden per rondje. Het verschil tussen de supersoft en de soft moet op een halve seconde per ronde liggen. Als je kijkt na de degradatie van de banden in de longruns, dan gaan we maar een stop krijgen zondag. Het cruciale punt voor de team is om een goede balans te vinden tussen de voor-en achteras. In Mexico is het niet makkelijk om alle vier de banden tegelijkertijd te laten werken.
Opvallend aan de eerste trainingen was dat er meerdere snelle ronden op dezelfde compound kon worden verreden. Betekent dit dat we tijdens de kwalificatie twee outlaps gaan zien? Isola denkt van niet. 'Misschien gaan sommige coureurs een snelle ronde doen, daarna een ronde om af te koelen, om daarna weer een snelle ronde te rijden.'