Positieve financiële cijfers voor eventuele Dutch Grand Prix in Zandvoort

Formule 1
vrijdag, 10 november 2017 om 14:48F1 Maximaal
standaardfoto f1maxjpg
Uit het haalbaarheidsonderzoek is gebleken dat een Grand Prix op Zandvoort jaarlijks 32 miljoen euro gaat opleveren. De regio zou 53 miljoen euro rijker worden en Nederland 57 miljoen euro. De verwachting is dat 250.000 bezoekers in een weekend aanwezig zullen zijn.
Wereldwijd gaan 250 miljoen mensen naar de Dutch Grand Prix kijken. Er is een eenmalige investering van tien miljoen euro nodig om het circuit te optimaliseren voor de F1. Daarnaast moet men een startfee van twintig miljoen euro betalen.
Wethouder Kuipers licht volgens de NOS toe dat een race budgetneutraal georganiseerd kan worden. 'Tenminste, als we alles op orde hebben. We rekenen op 125.000 mensen op de racedag en nog een keer zoveel op de dagen ervoor. Dan kan het uit.'
Het plan is om nu een consortium te gaan vormen die voldoende (politieke) draagvlak moet creëren en investeerder aan zich zal moeten binden. Het kan volgens prins Bernard nog wel jaren duren voordat er een race georganiseerd kan worden. 'Daarvoor is echt wel even de tijd nodig. De aanpassingen aan de infrastructuur en het circuit moeten binnen een jaar kunnen. Maar we moeten een consortium vormen, op de kalender zien te komen, dus daar ga ik nu geen uitspraak over doen.' (foto: Red Bull Content Pool)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading