Hughes
beschreef eerder al eens een unieke kwaliteit van de
RB19, waardoor
Sergio Pérez in Australië een remfout beging. Dat heeft alles te maken met
anti-dive-wielophanging van Red Bull, waardoor de auto een stuk lager op de weg kan liggen. Het nadeel daarvan is wel dat de voorbanden minder snel op temperatuur komen en je daardoor makkelijker de voorremmen kunt blokkeren.
Met de vele remzones in Monaco is dat niet heel handig. Vorig jaar zagen we bijvoorbeeld ook dat Pérez en
Max Verstappen meerdere ronden nodig hadden tijdens de kwalificatie om de banden te laten werken. De
RB19 is nog gevoeliger geworden op dit gebied vergeleken met zijn voorganger. Daar liggen kansen voor
Aston Martin, meent Hughes, want de
AMR23 heeft juist veel downforce, uitstekende remkracht en een balans waarmee een coureur de potentie van de auto volledig kan benutten.
Het nadeel is wel dat de
AMR23 bij het generen van downforce veel meer drag genereert dan de
RB19, maar gezien topsnelheid in Monaco nagenoeg onbelangrijk is, vervaagt dat nadeel ook weer. Hughes ziet ook kansen weggelegd voor thuisrijder
Charles Leclerc. De
Ferrari-coureur beschikt met de
SF-23 over een auto die zeer behendig is in de bochten, nog beter de voorbanden opwarmt dan de AMR23 en Leclerc is zelf een kwalificatiespecialist, wat alleen maar van pas komt in Monaco.