Renault-motor duidelijke hekkensluiter in Barcelona qua ronden, Mercedes superieur

Formule 1
maandag, 12 maart 2018 om 15:30
standaardfoto f1maxjpg
De twee testweken zitten erop en daarom is het tijd geworden om de balans op te maken. F1Maximaal zocht voor u uit welke motoren (relatief gezien) de meeste ronden aflegden op het Circuit de Barcelona-Catalunya.
De krachtbronnen van Mercedes voltooiden in Zuid-Europa de afgelopen twee weken 2570 ronden. Ferrari had ook niets te klagen met 2409 ronden, terwijl Renault het moest stellen met 2177 ronden. De motoren van Honda wisten verspreid over de acht testdagen 822 rondjes af te werken.
Omdat Mercedes, Ferrari en Renault allen liefst drie teams voorzien van motoren, terwijl Honda maar aan één team krachtbronnen levert, is het logisch dat het Japanse Honda ver achter blijft. Om toch een helder beeld te verschaffen is er daarom in de onderstaande statistiek gekeken naar het gemiddeld aantal rondjes dat een renstal, gecategoriseerd per motorenleverancier, heeft gereden tijdens de wintertests.
- Een team met een Mercedes-motor onder de motorkap (Force India, Williams of Mercedes zelf) voltooide gemiddeld 857 ronden.
- Een team met een Honda-motor onder de motorkap (Toro Rosso) voltooide gemiddeld 822 ronden.
- Een team met een Ferrari-motor onder de motorkap (Sauber, Haas F1 of Ferrari zelf) voltooide gemiddeld 803 ronden.
- Een team met een Renault-motor onder de motorkap  (Red Bull, McLaren of Renault zelf) voltooide gemiddeld 725 ronden.
Hieruit kan worden geconcludeerd dat de motoren na twee weken testen in Barcelona aardig betrouwbaar zijn gebleken. maar dat Renault het toch moet stellen met een flinke achterstand op de concurrentie. Honda daarentegen scoort juist verrassend goed met een tweede plek, iets wat veel fans ongetwijfeld niet hadden zien aankomen. Mercedes staat superieur bovenaan, terwijl Ferrari het moet doen met een derde plek. (Foto: Red Bull Content Pool)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading