
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleGeorge Russell heeft de achterkant van Fernando Alonso's Aston Martin goed kunnen bekijken, want hij ergerde zich groen en geel dat hij er niet voorbij wist te komen. Het ging wederom niet van een leien dakje voor Mercedes, en de Brit benadrukt dan ook dat ze echt wat meer performance moeten vinden. Ook Andrew Shovlin geeft aan dat de prestaties niet al te best waren.
Het werd Mercedes op vrijdag al duidelijk dat de het een lastige race zou gaan worden. Lewis Hamilton kwalificeerde slechts negende, en Russell zevende. De racedag bleek inderdaad zwaar te zijn, en Hamilton was ook zwaar ontevreden. De Zilverpijlen wisten uiteindelijk wel punten te scoren, maar eindigden veertig seconden achter Red Bull Racing. 'Het was een lange avond. Ik heb bijna veertig ronden binnen 1.5 seconden van Alonso gereden maar kon er niet voorbij komen', zegt Russell in een persbericht van Mercedes. 'Mijn auto was aan het glijden op de rechte stukken, maar ik kon niet dichtbij genoeg komen in de snelle bochten om hem echt onder druk te zetten.'
Naar het idee van de coureur uit Kings Lynn was het duidelijk dat P6 het beste resultaat was wat ze uit deze race konden halen. 'Over het algemeen moeten we echter wat meer performance vinden. We hebben potentieel en snelheid in de auto gezien, maar we hebben het niet laten zien wanneer het erop aankwam. We moeten begrijpen waarom dat zo is en verbeteren voor Melbourne', legt Russell uit. 'Zoals we hebben gezien, is de rangorde achter de Red Bulls erg close, dus we moeten er bovenop zitten. Er is veel werk te doen, maar ik geloof in het team.' Hamilton liet hetzelfde commentaar horen, al uitte hij meer teleurstelling omdat dit al het derde jaar is dat Mercedes de zaken niet op een rijtje heeft.
Tekst gaat verder onder de foto.

Russell zat een lange tijd vast achter Alonso. (Foto: Mercedes AMG F1)
Shovlin: 'Al met al een frustrerend weekend'
Shovlin, trackside engineering director, kon zich wel vinden in de woorden van Russell. Ook hij vond het een teleurstellend weekend. 'We hebben dit weekend niet goed gepresteerd. Onze prestaties in de hoge snelheid waren zwak, en de auto stuitert in die bochten', somt Shovlin op. 'Dat droeg bij aan onze slechte kwalificatie, maar betekende ook dat we Aston Martin en de McLarens niet konden uitdagen in de race. We verloren zoveel tijd in sector één dat we de rest van de ronde moesten terugvechten.'
Het is duidelijk dat Mercedes baalt, maar er werd wel gezegd dat de eerste twee banen van de 2024-kalender best uniek waren. Dat zou positief moeten zijn voor de aankomende circuits. 'We zullen hard moeten werken tussen nu en Melbourne om te verbeteren. De circuits zijn vergelijkbaar en we willen geen ander weekend zoals dit', zegt de Brit. 'Al met al was het een zeer frustrerend weekend maar uiteindelijk een van onze eigen makelij. We hebben flitsen gezien van sterke prestaties, maar het was niet gemakkelijk om de afstelling op de juiste plaats te krijgen en we hebben duidelijk nog wat zwakke punten die moeten worden gladgestreken.'
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026 - 😅😅BellaBenni06-11-2026


















