
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleNet zoals vorig weekend in Zandvoort kunnen ze bij Mercedes maar voor vijftig procent tevreden zijn met hoe de kwalificatie heeft uitgepakt. Lewis Hamilton geraakte niet verder dan een magere achtste plaats. George Russell zette zijn W14 daarentegen op P4. Ook tijdens de Nederlandse Grand Prix begon Russell voor zijn ervaren teamgenoot. Andrew Shovlin bedankt het harde werk in de garage voor die prestatie.
'Het was een heel sterke, secure ronde van George om zich als vierde te kwalificeren. We zaten mijlen ver van onze snelheid van gisteren, maar deze nacht heeft iedereen uitstekend werk geleverd om dat gat kleiner te maken', erkent Shovlin. Al mag de prestatie van Russell natuurlijk ook niet onderschat worden. Het is al de zevende keer dit seizoen dat hij tijdens de kwalificatie beter doet dan zijn teamgenoot. Al heeft Hamilton hetzelfde aantal op zijn naam staan. Shovlin ging ook verder in op diens prestatie.
Volgens de technisch directeur van de Britse renstal zat de voormalig wereldkampioen vandaag aan de achterkant, en dus de verkeerde kant, van een hoopje coureurs waartussen de verschillen erg miniem zijn. 'Zijn laatste rondje begon nochtans goed, maar zijn achterste banden sleten te hard in de laatste sector. Dat heeft hem enkele plaatsen gekost', analyseerde Shovlin.
Strijdt Mercedes morgen mee voor een podiumplek?
Volgens Shovlin kan dat enkel in een ideaal scenario. De Silver Arrows zullen echter geen kans onbenut laten om beide wagens te doen opschuiven, maar blijven realistisch. 'Dit circuit ligt onze wagen niet echt goed, maar we verwachten een hete race morgen. Dat betekent dat bandenmanagement een cruciale factor zal zijn en de doorslag kan geven.' Shovlin is ervan overtuigd: 'er zullen mogelijkheden komen morgen door de brede waaier aan mogelijke strategieën.'
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Ja we mogen van geluk spreken dat we dit allemaal mee hebben kunnen maken, nu hij weer vooraan mee doet, worden de perikelen snel vergeten, ook het bijzondere dat sommige motoren nergens last hadden van de regen, het wordt weer makkelijk vergeten als Max vooraan mee doet. Ben benieuwd nu Iran bekend gemaakt heeft dat de hotels waar de moto gp coureurs én F1 coureurs verblijven, doelwit is voor aanslagen. Denk dat de veiligheid toch niet zo goed beschermd is, als de FIA én FOM willen doen geloven.Milou201503-11-2026
- Nu hebben alle 4 de topteams een kampioen in de gelederen. Bijzonder.
ZX12R03-11-2026 - Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026 - Dan mag straks lambiase proberen het verwende knulletje van Mclaren in het gereel te krijgen. Zal die Norrie wel even aan moeten wennen dat zijn stomzinnige uitspraken welke hij nu af en toe naar die Will Joseph roept met een klap met de hamer beantwoord word door Lambiase.
ZX12R03-11-2026 - De FIA werkt deze schandvlek zelfs in de hand door de 2 meest incompetente stewards aan te stellen welke je maar kunt bedenken. Vooral nietsnut Connely is een schandvlek voor het racen opzich. Te dom en te rancuneus om ook maar iets objectief te kunnen benaderen zodra de naam Verstappen in beeld komt. De man kun je het best vergelijken met een drol met vingers, Alles wat ie doet stinkt naar voorkeur en vooringenomenheid. Net als die Warwick, ook zo'n 'mammies trots'.
ZX12R03-11-2026 - Nee hoor, ik hou nog steeds geld over voor benzine, no problemo. 😛
peterheijnen3303-11-2026 - Haha ik zie het al helemaal gebeuren: Let Lando pass for the championship. 😂 En voor wie moeten de Britten dan partij kiezen? 🤭
peterheijnen3303-11-2026 - Is het nu echt zo , dat Montoya altijd iets controversieels moet zeggen om in de belangstelling te staan????
VeeWeetje03-11-2026 - ik denk, eerlijk gezegd, dat Norris het best vindt, wanneer Hamilton de kooltjes uit het vuur haalt, en hij lekker kan freewheelen
VeeWeetje03-11-2026 - hoewel het inhouden van Antonelli waarschijnlijk iets anders is, dan wij ons kunnen voorstellen
VeeWeetje03-11-2026













