Steiner voorspelt spannend seizoen: 'Er zijn geen zwakke teams meer'

Formule 1
dinsdag, 13 maart 2018 om 18:40
standaardfoto f1maxjpg
Volgens teambaas Gunther Steiner is het middenveld dit jaar competitiever dan ooit. Met zeven verschillende teams die vechten om de plek van ‘best of the rest’. Achter de bekende top drie (Mercedes, Ferrari en Red Bull), zullen volgens hem zeven teams vechten voor de vierde plek bij de constructeurs.
Na twee positieve testweken voor Haas, lijkt het team een outsider voor dit seizoen. Volgens de teambaas kunnen zij zelf vechten voor de beste plek onder de middenvelders. ‘We moeten in staat zijn erbij te zitten’, zegt Steiner tegen Racer. ‘Afgelopen jaar eindigden we achtste, maar waren we in gevecht voor de zesde plek. Het scheelde maar acht punten. Het was niet geweldig, maar ook zeker geen ramp. We zaten waar we wilden zitten, maar kwamen soms helaas iets tekort. Soms verlies je, en soms win je wat’, aldus Steiner.
Er lijkt zich een klassiek gevecht te ontvouwen, tussen de toppers vooraan. Mercedes, Ferrari en Red Bull lijken alles weer goed op orde te hebben. Maar in hun schaduw lijken Renault en Haas goed voorbereid op een gevecht voor de overige plaatsen onder de constructeurs. ‘Er zijn geen zwakke teams meer’, benadrukt de Italiaanse teambaas. ‘De concurrentie is momenteel moordend, doordat de seizoenen tegenwoordig zo lang duren.’ Met dit jaar weer 21 races op de kalender, evenaart de Formule 1 haar record van aantal races uit 2016.
‘Als je de eerste drie teams niet meerekent, is het een heel compact veld van teams. De drie teams zitten in hun eigen competitie, maar de andere zeven teams zitten heel dicht bij elkaar. Maar alleen er goed uitzien in de voorbereiding, levert nog geen punten op’, besluit Steiner. (Foto: Haas F1 Media)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading