Van der Garde verbaasd over vreemde uitspraak Lindblad: "Dat had hij niet moeten doen"

Formule 1
zondag, 19 juli 2026 om 13:25
arvid-lindblad-racing-bulls-2026-belgie-zaterdag-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Arvid Lindblad heeft tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van België opnieuw indruk gemaakt. De rookie stuurde zijn Racing Bulls naar de achtste tijd, zijn beste kwalificatieresultaat tot nu toe in de Formule 1. Door een gridstraf van Lando Norris schuift hij bovendien door naar de zevende startpositie. Teamgenoot Liam Lawson strandde in Q2 en noteerde de elfde tijd, waardoor Lindblad op Spa-Francorchamps opnieuw de aandacht naar zich toe trok.
De prestatie kwam tot stand tijdens een weekend waarin Racing Bulls nieuwe onderdelen introduceerde. Lindblad beschikte over de meest complete versie van het pakket, nadat het team eerder had besloten welke coureur de extra koelupdate zou ontvangen. Lawson kreeg eveneens nieuwe componenten, maar niet alle wijzigingen die op de auto van zijn jongere teamgenoot zaten. Juist de manier waarop Lindblad dat verschil na afloop benoemde, leidde bij analisten Ho-Pin Tung en Giedo van der Garde tot verbazing.

Lindblad benadrukt klein verschil in upgradepakket Racing Bulls

Lindblad krijgt na de kwalificatie voor de camera van Viaplay de vraag of zijn sterke optreden vooral te danken is aan het vernieuwde pakket. De Brit wil niet de indruk wekken dat het verschil met Lawson uitsluitend door het materiaal wordt veroorzaakt. "Ik voel me goed in de auto en het pakket werkt het hele weekend al erg goed", zegt hij. "We hebben allebei een upgrade gekregen. Ik kreeg misschien net iets meer, maar we hadden allebei twee van de drie onderdelen. Ik had alleen nog een klein extraatje."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
arvid-lindblad-racing-bulls-2026-belgie-zaterdag-kwalificatie
Lindblad maakt veel indruk in zijn eerste jaar in de Formule 1.
Daarmee probeert Lindblad het verschil tussen beide Racing Bulls-coureurs te relativeren. De rookie wijst vervolgens nadrukkelijk op zijn eigen uitvoering en de samenwerking met zijn engineers. "Het verschil was dus niet zo groot", stelt hij. "Ik heb het vandaag goed gedaan en aan mijn kant van de garage werken we het hele weekend al erg goed samen. Ik ben heel blij met hoe het weekend tot nu toe verloopt. Ik voel me goed en kijk uit naar de race."
Racing Bulls-teambaas Alan Permane had eerder al uitgelegd waarom Lindblad de meest uitgebreide versie van de update kreeg. De renstal liet de onderlinge kwalificatiestrijd op Silverstone meewegen bij de verdeling van de onderdelen. Beide coureurs haalden daar Q3, maar Lindblad eindigde als negende vóór Lawson. Op Spa kreeg hij daardoor onder meer de volledige koeloplossing, gericht op een betere luchtstroom rond de carrosserie. Lawson reed de kwalificatie met een minder complete specificatie.

Van der Garde kritisch op uitspraak Formule 1-coureur

Tung vindt het onnodig dat Lindblad zelf nogmaals begint over het verschil in onderdelen. Volgens de analist had de coureur zijn sterke prestatie centraal moeten zetten, zeker omdat Permane de situatie eerder al openbaar had toegelicht. "Hij zegt dus dat ze allebei nieuwe onderdelen hadden, maar dat hij net één onderdeel meer had", zegt Tung bij Viaplay. "Het is een beetje onnodig om dat te zeggen. Hij heeft het gewoon goed gedaan. Kijk lekker naar jezelf, want het was een supersterke prestatie."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
arvid-lindblad-liam-lawson-visa-cash-app-racing-bulls-gp-miami-2026-zondag
De analisten vinden het een vreemde opmerking van Lindblad.
Van der Garde sluit zich bij die kritiek aan. De voormalig Formule 1-coureur begrijpt niet waarom Lindblad na zijn beste kwalificatie van het seizoen zelf aandacht vestigt op het verschil met Lawson. Daardoor kan volgens hem onbedoeld de indruk ontstaan dat de onderlinge vergelijking niet volledig eerlijk was. "Apart dat hij dat zegt", stelt Van der Garde. "Dat had hij helemaal niet moeten doen. Je staat vóór je teamgenoot, je hebt een goede kwalificatie gereden en je bent het hele weekend al snel."
De Nederlander ziet bovendien geen reden om de technische achtergrond opnieuw te bespreken, omdat Racing Bulls daar al duidelijkheid over had gegeven. Lindblad had volgens Van der Garde beter volledig kunnen genieten van zijn eigen optreden en vooruit kunnen kijken naar de Grand Prix. "Waarom zou je dat moeten zeggen? Je teambaas heeft het helemaal uitgelegd, dus het staat ook een beetje raar."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading