Max Verstappen is zichzelf aan het klaarmaken voor de Grand Prix van Oostenrijk van aankomend weekend. De Nederlander heeft het tot dusver altijd goed gedaan op de Red Bull Ring, vandaar dat hij ook ronduit ontspannen overkomt op de mediadag. De Red Bull Racing-coureur hoopt op wederom een overwinning, maar eerst moet hij nog even in het geheugen graven om te bedenken hoe vaak hij hier al heeft gewonnen. Hij krijgt de lachers in ieder geval direct op zijn hand.
Verstappen heeft tot dusver geen makkelijk seizoen in de koningsklasse, want hij staat op het moment derde. Iedereen weet dat de Limburger meer ambieert, maar daarvoor is het circuit in Oostenrijk een goede plek. In het verleden kwam hij altijd goed uit de verf op de Red Bull Ring. Zo is hij ook recordhouder voor het aantal overwinningen. Verstappen zelf twijfelt echter hoe vaak hij nou gewonnen heeft op het circuit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Tijdens de persconferentie wordt hem verteld dat hij 'een geweldig trackrecord' heeft hier, aangezien hij vier overwinningen zou hebben volgens interviewer Tom Clarkson, maar zelf moet hij even diep graven. 'Heb ik er maar vier?', vraagt Verstappen zich af. 'Vijf toch? Het zijn er vijf!', grapt de Nederlander in het bijzijn van F1Maximaal. Met de opmerking krijgt hij in ieder geval de lachers op zijn hand. Clarkson stelt de vraag bij, waarop Verstappen nu wel serieus antwoord geeft. 'Er zijn natuurlijk geen garanties, dus we gaan ons best doen.'
'Tuurlijk hebben we het hier in het verleden goed gedaan', vervolgt hij. 'Sommige overwinningen uit het verleden waren niet helemaal verwacht. Misschien gaan we dit weekend ook een beetje in met het gevoel dat we niet de favoriet zijn, dat is zeker. Ik weet wel dat ik samen met het team alles ga optimaliseren. Het ziet ernaar uit dat het ook een warm weekend gaat worden, dus het gaat lastig worden voor de banden om het vol te houden', zo klinkt een positief gezinde Verstappen tijdens de persconferentie in Oostenrijk.
Verstappen gaat alles geven dit weekend
Verstappen won de race dus al vaker in het verleden. Hij trok hier voor het eerst aan het langste eind in 2018, maar daarna volgden er ook nog overwinningen in 2019, twee in 2021 en vervolgens ook nog in 2023. In 2024 was hij ook dichtbij, maar toen crashte hij in de slotfase met Lando Norris. Hierdoor gingen zijn kansen op een overwinning in rook op. Voor de 2025-editie gaat hij er alles aan doen. 'Ik ga natuurlijk gewoon alles doen om hier op het podium te komen', zo verklaart Verstappen vol goede moed.
Red Bull heeft aankomend weekend wat nieuwe onderdelen voor de RB21. Verstappen hoopt dat dit een beter resultaat kan geven. 'Het team heeft hard gewerkt om deze nieuwe onderdelen klaar te hebben', begint hij. 'Natuurlijk ben ik heel blij dat we een update hebben voor de race hier. Elk klein onderdeel gaat ons hopelijk helpen om naar voren te komen, maar we weten natuurlijk ook dat anderen nieuwe onderdelen meenemen. We moeten gewoon hard blijven werken, zodat we het gat steeds wat kleiner kunnen krijgen', zo concludeert hij over de verwachtingen voor aankomend weekend.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties