Voor Coulthard is het duidelijk: 'Daarom zit Max in dezelfde categorie als Schumacher en Senna
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleNa de bizarre comeback van Max Verstappen in Brazilië lijkt de titelstrijd beslist voor 2024. Lando Norris mocht tijdens de race vanaf pole vertrekken, maar zag hoe zijn concurrent won vanaf de zeventiende startplek, terwijl hij zelf zesde werd. Volgens David Coulthard was dit een haast oneerlijk gevecht, omdat Verstappen veel gewiekster is in een kampioenschapsgevecht. Hij maakt de vergelijking tussen het gevecht van Connor McGregor en Floyd Mayweather, en verklaart waarom Verstappen in dezelfde categorie zit als Senna en Schumacher.
Norris krijgt dit jaar vaak de kritiek dat hij 'te aardig' is op de baan, en dat hij daarom te kort komt in de gevechten op de baan met Verstappen. Coulthard vergelijkt de situatie tussen de twee met een andere tak van sport. 'Ik denk dat je het kan vergelijken met het gevecht tussen Connor McGregor en Floyd Mayweather', stelt de Schot. 'Er was een reden waarom Mayweather alleen maar wilde boksen, en niet wilde vechten in UFC-stijl. Dat is een gebied waar Mayweather controle in had. Kijk, Max is McGregor, dus UFC. Lando is dan Mayweather, dus hij is super getalenteerd. Maar wie zou er winnen als er geen regels zouden zijn?', zo vergelijkt Coulthard.
In dezelfde categorie als Schumacher en Senna
'Dus wie zou degene zijn die daarmee wint? En dat is dus Max, want hij doet dit al voor een langere tijd', zo vervolgt de voormalig Red Bull-coureur. 'Lando gaat er echt wel komen, hij gaat meer races winnen, hij gaat ook kampioenschappen winnen met zijn talent', aldus de Schot. Hij denkt dat dit verschil ervoor zorgt dat Verstappen in hetzelfde lijstje staat als Schumacher en Senna. 'Dit is nou precies waarom Max in dezelfde categorie zit als een Schumacher en een Senna. Hamilton ook wel, maar die zet ik tussen haakjes, omdat die het altijd op een minder controversiële manier heeft gedaan', stelt Coulthard in de The Red Flags Podcast.
Volgens de voormalig McLaren-coureur is het verschil met Hamilton dat hij altijd een wat rustigere coureur is geweest, en dat hij eigenlijk niet zo vaak voor controverse zorgt. 'Tuurlijk heeft hij ook zijn momenten gehad, bijvoorbeeld het contact met Max op Silverstone 2021', legt Coulthard uit. 'Maar dat is het eigenlijk wel, verder heb ik eigenlijk weinig contactmomenten gezien van Lewis. Hij is een nette racer, dus hij is een kleine uitzondering in die groep van zogenoemde 'slechteriken' denk ik.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen en Hamilton vochten in 2021 een bizarre strijd uit om de titel.
'Als Lewis wiel aan wiel ging met Max, trok hij ook vaak aan het kortste eind. En dat was ook gewoon omdat Verstappen die ongekende vechtmentaliteit heeft', zo stelt Coulthard. 'Dit zijn dingen waar we het generaties later ook nog over gaan hebben. Sommigen definiëren gewoon opnieuw de grens van een sport. Schumacher deed dat, Senna deed dat, en nu is Max dat aan het doen. Dat is gewoon omdat elke generatie beter moet worden, dat betekent niet liever, maar vooral gewoon beter', zo concludeert Coulthard.
Verstappen is momenteel dus hard op weg naar zijn vierde wereldtitel op rij, en mocht hij die behalen, dan komt hij in een illuster rijtje. Vettel en Prost hebben ook vier titels, Fangio heeft er vijf, en Hamilton en Schumacher delen op het moment het record voor de meeste wereldtitels met zeven.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Het was leuk, want je spreekt dezelfde taal. Zou hier in Nederland ook zo moeten zijn!
Supermax-04-11-2026 - Klopt 24 nov 2024. Ik heb hem wel eens ontmoet op Papendal. Bijzondere man vond ik.mart2204-11-2026
- At least Hamilton was happy with his DEI second place. Top of the losers. Happy pyrrhic victory diva.
kami04-11-2026 - For what it's worth I appreciate you not being like that trash. And whilst speaking English I can only assume you're british? So I guess not everyone on that island is shit. Online they said FIAstappen on X. Sure buddies. Blind fucking sheep, the lot of them.
kami04-11-2026 - Honestly I can't imagine how sad they are as people. They hate Max so much because of his personality. But he has autism. Always we hear about having to be inclusive but as soon as you have autism the entire world is against you for not conforming to their social norms. I experience the same thing myself. It's so disgustingly sickening. But if your skin color is black you get all the favors imaginable. Meanwhile what, like 8% of the world population is white and everyone hates us. And Max is white and has autism so he has it even worse. Christianity is the only religion you're allowed to mock and criticize, we can't have church bells ringing but we can have arab calls to prayer on fucking loud speakers in places people live at least thrice a day. I guess inclusivity is blind to handicaps unless it's one people can see. Such as a wheelchair. Or when your race is not white, because then you apparently need help from the racist 'inclusive' people. Max is just always himself. Honest to a fault. Same as me. And these people will backstab him at any opportunity they see as a chance to disadvantage him one way or another. Always the same shit. 4 decades I walked on this earth now and it only gets worse every damn year. Dishonest trashy people, all of them. I remember another person who was honest to a fault and literally crucified for it. Nothing has changed in the meantime. Absolutely nothing. I'm so sick of it. So utterly disgusted. What a disgrace.
kami04-11-2026 - I agree. Funny that no explanation was offered, even the announcers were baffled. Just another example of the FIA doing what ever they choose; like giving points on Super Licenses for a Free Practice incident- just to set an example. If the cars had a different logo, an example wouldn't have been necessary.greenfarmer04-11-2026
- Geen woord gerept over de bullshit wissel die nergens op sloeg na de rode vlag. Blijkbaar is corruptie prima als het Hamilton zint.
kami04-11-2026 - jij zegt wat wij al dachten, hij denkt ook te kunnen schelden en negeren wat max ook doet, alleen max houd het mer respect, en dat woord staat niet in hun (zijn) koran
wieringa_harm03-11-2026 - Ferrari heeft de grote fout zelf gemaakt, door Hamilton binnen te halen en te denken dat ze meteen weer kampioen zouden worden. Charles was altijd een teamplayer en handelde in 't belang van 't team, maar nu Hamilton er is en het hele team en media om Hamilton draait staat Charles op rang 2, en op de baan zal hij dan wel ff laten zien dat ie sneller of gehaaider is dan de diva die denkt dat heel Italië en Ferrari om hem heen draait.
wieringa_harm03-11-2026 - als er alleen woorden zijn gevallen ennniet is geknokt, vind ik het hele haas team een wassen neus om dat een courreur meteen te ontslaan en de rest maar even wat rookies in te zetten. had dan zoveel lef gehad om de rest vd races 1 wagen in de pits te laten staan. maar ocon zn kunnen zal ook wel tegen hm gewerkt hebben, dat haas deze sprong maakt. Max heeft ook wel es zeer verhitte gesprekken in het team maar door zn superio rijden krabbelt RB wel eerst 3x achter hun oren voor ze zoiets roepen
wieringa_harm03-11-2026

















