De Braziliaanse journalist Livio Oricchio weet nog goed hoe het een jaar geleden ging. Max Verstappen reed en dijk van een race in de regen en vocht zich in de slotfase nog terug van een veertiende plaats naar het podium. De fans genoten van hem.
'Ik heb later nog de beelden teruggezien van de race. Iedere keer als Max voorbijkwam bij start/finish ging het publiek staan. Dat zegt veel. Max is het type coureur dat de harten van alle racefans verovert. Hij is jong, heeft talent, lef en persoonlijkheid. Dat zijn allemaal universele waarden. Niet alleen Nederlandse of Braziliaanse fans houden van hem, maar overal ter wereld doen ze dat', denkt hij hardop in gesprek met De Telegraaf.
De Brazilianen moeten het nu zonder Ayrton Senna doen. En volgend jaar ook zonder landgenoot in de koningsklasse van de autosport omdat Felipe Massa stopt. Maar hij sluit het interview af met een lachje. 'Gelukkig hebben ze nu Max. Ook al is hij meer van jullie dan van ons..' (foto: Red Bull Content Pool)