Max Verstappen slaagde er vorig weekend niet in om in Austin zijn derde achtereenvolgende Grand Prix-zege te boeken. Daarvoor ging er te veel mis bij Red Bull Racing. In Mexico hoopt de viervoudig wereldkampioen op een beter raceweekend, maar tijdens zijn vooruitblik moet hij meteen een journalist corrigeren. Verstappen was heer en meester in Maleisië en Singapore, en aangezien het
Circuit of the Americas de Nederlander doorgaans goed ligt, rekenden verschillende mensen in de paddock op een nieuwe Verstappen-zege. Die kwam er echter niet, want
Andrea Kimi Antonelli en Mercedes waren veel te sterk. En daarnaast ging er bij de formatie uit Milton Keynes ook te veel mis. Tijdens een mediasessie in Mexico somt de 29-jarige tegenover
de verzamelde media nog eens op wat er allemaal misging op
COTA.
"Er zijn heel wat verschillende factoren", begint de viervoudig wereldkampioen. "Natuurlijk was daar de strategie. Ik denk namelijk dat we een betere bandenkeuze hadden kunnen maken." Verstappen had in zijn tweede stint liever niet opnieuw op zachte banden willen rijden en achteraf was het waarschijnlijk een betere keuze geweest om naar een set van de harde banden te wisselen.
Ferrari-coureurs
Charles Leclerc en
Lewis Hamilton waren in de laatste stint immers bloedsnel op het hardste Pirelli-rubber en ook racewinnaar Antonelli maakte indruk op de banden met de witte wangen.
Verstappen moet toegeven dat hij met een dergelijk tempo op de harde compound ook geen rekening had gehouden. "Om eerlijk te zijn denk ik niet dat veel mensen hadden verwacht dat juist de harde banden zo competitief zouden zijn, omdat ze dat de afgelopen paar races niet echt waren. Dus dat soort dingen kunnen gebeuren. Maar tegelijkertijd hadden we ook veel andere kleine problemen met de auto en in het team, die bijdroegen aan het tijdverlies. Dus als je al die dingen bij elkaar optelt, zorg dat voor genoeg tijdverlies", stelt Verstappen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Red Bull beleefde in Austin niet het beste raceweekend van het seizoen.
Kracht Red Bull was in Austin juist het zwakke punt
De vele kleine problemen samen hebben dus flink wat invloed gehad op het eindresultaat. "Het heeft zeker onze algehele prestatie geschaad", stelt Verstappen. "We moeten proberen te begrijpen hoe dit heeft kunnen gebeuren, waarom het is gebeurd en vervolgens natuurlijk leren van de keuzes die we hebben gemaakt. Normaal gesproken zijn we hier juist altijd erg goed in", doelt Verstappen op het maken van de juiste strategische keuzes. "Maar soms heb je een weekend waarin je het beter had kunnen doen."
In Mexico moet het dus beter, maar is dat ook mogelijk? Verstappen durft het niet te zeggen, maar hij voelt zich wel genoodzaakt om een journalist die hem verkeerd citeert te corrigeren. "Ik zei niet dat de auto in Austin 'gemiddeld' was vergeleken met andere circuits. Wat ik met gemiddeld bedoelde, is dat we niet de snelste zijn in de langzame bochten en niet de snelste in de snelle bochten. Dat betekent dat onze auto over alle bochten genomen waarschijnlijk overal een beetje in het midden zit", legt de 29-jarige Limburger uit.
"Op sommige circuits is dat natuurlijk prima, maar op andere circuits werkt het wat meer beperkend. Dat is wat ik bedoelde met gemiddeld. Dus ik weet het niet, we moeten het afwachten", weet hij niet wat hij van de prestaties van de
RB22 op het circuit nabij Mexico-Stad moet verwachten. "Er is hier heel weinig grip vanwege de ijle lucht op hoogte. Normaal gesproken compenseren we dat een beetje met de vleugels, maar nu rijd je in feite met maar één vleugel. Er zal dus veel minder downforce op de auto zitten, wat op zichzelf al een behoorlijke uitdaging wordt. Daardoor komt de nadruk waarschijnlijk nog meer te liggen op de prestaties in de langzame bochten", aldus Verstappen.