F1-commentator vreest niet langer voor vertrek Verstappen: "Moest gewoon naar hem worden geluisterd"

Opinie
woensdag, 20 mei 2026 om 9:46
max-verstappen-red-bull-racing-gp-miami-2026-zondag
Nelson Valkenburg denkt niet dat de FIA, FOM en Liberty Media zich zorgen maken over een mogelijk vertrek van Max Verstappen. De Viaplay-commentator denkt dat het vooral belangrijk was dat er naar de viervoudig wereldkampioen werd geluisterd en daar zijn inmiddels belangrijke stap in gezet. Valkenburg twijfelde eerder zelf ook over de toekomst van Verstappen, maar doet dat inmiddels een stuk minder.
Verstappen maakte al heel snel duidelijk hoe hij over de nieuwe regels voor 2026 dacht. Dat deed de coureur van Red Bull Racing eigenlijk al direct nadat de reglementen werden gepresenteerd, maar dit jaar kon hij de nieuwe bolides pas voor het eerst aan de tand voelen en dat veranderde zijn mening allerminst. In het Grand Prix-weekend van Japan stelde de Limburger zelfs dat hij zich zou gaan beraden op zijn F1-toekomst en dat is wat hij nog niet eerder zo duidelijk heeft uitgesproken.
Verstappen heeft tot dusver nog altijd niet duidelijk gemaakt wat zijn toekomstplannen zijn, maar Valkenburg vreest in ieder geval een stuk minder voor een vertrek van de viervoudig wereldkampioen. Datzelfde geldt volgens hem voor de beleidsbepalers in de F1. "Ik denk niet dat ze zich daar zorgen over maken", zegt Valkenburg in Nailing The Apex. "Ik denk dat hij (Verstappen, red.) deze dingen ook heeft gezegd om de discussie op gang te brengen", legt de commentator uit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-miami-2026-zondag-kimi-andrea-antonelli-mercedes-2
Verstappen kende in Miami zijn beste weekend van het seizoen.

Slapeloze nachten

Valkenburg ziet dat dit ook effect heeft gehad. Er zijn immers voorafgaand aan het Grand Prix-weekend in Miami al enkele wijzigingen doorgevoerd aan de reglementen. "Tenzij er nu iets heel vreemds gebeurt, denk ik dat ze (de beleidsbepalers, red.) al de weg zijn inslagen, die nodig is voor Max. Er moest naar hem en de andere coureurs worden geluisterd. Verstappen draait er niet omheen, zeker niet als hij net uit de auto komt en de auto niet goed is. We moeten namelijk niet vergeten dat de meeste van die opmerkingen kwamen na een slechte sessie."
Valkenburg merkt vervolgens op dat het er in Miami alweer heel wat rooskleuriger uitzag. "De auto was zeker beter. Bovendien weet hij natuurlijk veel beter dan wij wat er achter de schermen allemaal gebeurt en wat er volgend jaar gaat gebeuren. Ik denk dat er vooral naar hem geluisterd moest worden. Dat gold ook voor andere coureurs, maar hij was heel erg uitgesproken en deed dit ook al in een heel vroeg stadium."
"Hij dreigde en het zou ook echt heel slecht zijn voor de sport als je de grootste sterren wegjaagt", vervolgt Valkenburg. "Het maakt niet uit of dit nu Hamilton, Norris, Leclerc of Verstappen is. Ik denk in ieder geval dat het de goede kant opgaat, dus ik laat de periode dat ik er slapeloze nachten van had nu langzaam achter me", zegt de F1-commentator van Viaplay tot slot. Het is nog wachten op een bericht van Verstappen zelf, maar ook David Coulthard gaf aan ervan overtuigd te zijn dat de Nederlander niet vertrekt. Sterker nog: de Schot gelooft dat Verstappen ook bij Red Bull blijft.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading