Mol verklaart strategische keuze Red Bull: "Toen dachten ze: dat gaat niet"

Opinie
dinsdag, 30 juni 2026 om 8:55
max-verstappen-red-bull-racing-gp-oostenrijk-2026-zondag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen behaalde afgelopen weekend in Oostenrijk zijn beste resultaat van het seizoen, maar toch baalde de coureur van Red Bull Racing ook een beetje dat hij niet had gewonnen. Toch denkt F1-commentator Olav Mol dat de viervoudig wereldkampioen heel er blij mag zijn met de tweede plaats en hij legt uit waarom.
Door zijn crash in de kwalificatie moest Verstappen zondag vanaf de vijfde plaats aan de race beginnen, maar hij profiteerde in de tweede ronde al van het gevecht tussen Charles Leclerc en Andrea Kimi Antonelli. Zijn volgende slachtoffer was Lewis Hamilton, maar de zevenvoudig wereldkampioen wilde aanvankelijk van geen wijken weten. Het duel werd in eerste instantie gewonnen door de Ferrari-coureur, maar later in de race sloeg Verstappen alsnog toe.
Mol heeft in ieder geval genoten van de strijd tussen de meervoudige wereldkampioenen. "Ze vechten inmiddels als twee volwassen kerels met elkaar", begint de commentator in Race Café De Stamtafel. "Lewis roept niet meer: hij doet dat en hij doet dit. En Max heeft ook zoiets van: het hoeft niet meer met de ellebogen en dat soort dingen. Hier had hij ook overspeed en als je voelt dat je dat hebt, dan kan je die aanval plaatsen. Als je er alleen maar steeds als een nat washandje achteraan kan hangen, schiet dat ook niet op", stelt Mol. "Het heeft wel wat gekost. De rechtervoorband blokkeerde een keertje, maar ze laten elkaar prima leven."

Spierballentaal Hamilton

Jack Plooij vond de aanpak van Hamilton in het gevecht met Verstappen mooi om te zien. "Lewis zei na afloop: dit was het allerbelangrijkste moment van deze race. Je gaat een wereldkampioen niet buitenom inhalen. En hier heeft hij (Verstappen, red.) dat ook niet gered. Lewis zei tegen zichzelf: dit gaat niet gebeuren. Dat is toch ook leuk. Het is toch mooi dat die oude baas dat denkt", vindt de voormalig pitreporter.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
pirelli-lewis-hamilton-ferrari-max-verstappen-red-bull-racing-gp-oostenrijk-2026-zondag-gevecht-3
Verstappen en Hamilton hadden het in de openingsfase van de GP van Oostenrijk met elkaar aan de stok.
Mol is het daar volledig mee eens. "Vergis je niet hè, toen Max in de Toro Rosso reed, werd hij steeds 'this guy' genoemd. En nu is het 'Max de wereldkampioen' of 'Max', dus ze respecteren elkaar gewoon", constateert Mol. Toch had Verstappen wel wat moeite met de manier waarop Hamilton verdedigde. Op de boordradio stelde hij immers dat hetgeen zijn concurrent deed een penalty waard was. "Dat deden ze allebei. Max zei natuurlijk: hij duwt me eraf, maar later zei Lewis dat ook. Ze proberen de boel te beïnvloeden. Het is ook niet de eerste keer dat ze wiel-aan-wiel hebben gevochten en ze weten ook dat punten dit jaar te belangrijk zijn. Niet iedereen haalt immers altijd de finish."

"Dat moet Max wel zeggen"

Verstappen wist Hamilton in de tweede stint vervolgens wel te verschalken dankzij een verrassende actie in bocht 6 en kon zijn blik vervolgens op raceleider George Russell richten. De 28-jarige Limburger kwam nog dicht in de buurt van de zege, maar hij kwam uiteindelijk anderhalve seconde tekort. Na afloop was Verstappen dan ergens ook wel een beetje teleurgesteld. "Dat moet hij ook wel zeggen", vindt Mol. "Maar als we hem drie wedstrijden geleden hadden gezegd dat hij in Oostenrijk voor de tweede plek mee zou strijden, dan zou hij hebben gezegd: dan ga jij lekker in een dwangbuis naar de psychiatrische inrichting. Dat komt niet goed met je."
Toch was de zege binnen handbereik. Hebben Verstappen en Red Bull dan misschien op het strategische vlak iets laten liggen door langer door te gaan in de tweede stint? "Nee, dat was een keuze", stelt Mol. "En er speelt nog één ding mee. Ik zat gisteren fout, want ik dacht dat Max maar één set nieuwe harde banden en twee sets mediums had, maar hij had er twee van beide. Ik denk dat ze geprobeerd hebben om op die harde band te verlengen zodat hij naar een nieuwe set mediums zou kunnen. Hij verloor op een gegeven moment zes of zeven tienden per ronde, dus dachten ze: dat gaat niet. Het was toen nog te vroeg voor de mediums en dus zijn ze naar de harde band gegaan. Ik denk dat het zo is gegaan", aldus Mol.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading