George Russell belandde in het grind in Q1. Hij kon gelukkig door, maar leek zelf niet helemaal te snappen waarom zijn voorwiel blokkeerde. Peter Windsor heeft een verklaring voor de Brit. Russell veroorzaakte zelf deze crash. George Russell moet zijn meerdere erkennen in Kimi Antonelli. De Italiaan gaat aan de leiding in het wereldkampioenschap, terwijl de Brit het lastig heeft. Ook op zijn thuiscircuit gaat het niet al te best. "George Russell, P4. Het is eigenlijk een raadsel, want George heeft het echt moeilijk op
Silverstone", oordeelt Peter Windsor in zijn
YouTube-video.
Naast de baan, maar auto in orde
Russell kon in de afgelopen jaren altijd wel presteren voor zijn thuispubliek, maar heeft het in 2026 moeilijk. Dat werd vroeg in de kwalificatie al duidelijk. "In Q1 ging hij aan het einde van Wellington Straight van de baan", blikt Windsor terug.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Russell voelt zich nog steeds niet comfortabel in de Mercedes.
Aan het einde van Wellington Straight is er eerst een bocht naar links en vervolgens een bocht naar rechts. "Bij die rechterbocht kun je heel duidelijk kiezen. Of je maakt er echt een V-vorm van, verlengt de remzone en accelereert. Of je doet wat
Max Verstappen en
Charles Leclerc doen: je maakt iets minder een V maar stuurt veel eerder in", legt Windsor uit. Russell neemt de rechterbocht op de eerste manier.
Russell ging in die bocht dus van de baan, belandde in het grind en tikte met zijn neus de muur aan. "Gelukkig is daar veel uitloop en kwam de auto tot stilstand", benadrukt Windsor. "Hij had enorm veel geluk. Ik bedoel, op hoeveel circuits zouden hij en de auto heelhuids uit die situatie gekomen? Hoe dan ook, hij kwam eruit en was in orde."
Fout van Russell
De Brit leek zelf niet helemaal te begrijpen wat er was gebeurd. "Russell zei zelf: dit is heel ongebruikelijk. Ik heb in mijn hele carrière nog nooit een blokkerend voorwiel gehad bij het ingaan van die bocht." Gelukkig kan Windsor Russell uitleggen wat er precies is gebeurd.
"De reden waarom hij daar van de baan raakte, is het feit dat hij zo laat de linkse bocht instuurde", aldus de journalist. "De auto was zwaar belast door het late insturen van die linkerbocht. Russell stuurde daar bijvoorbeeld veel later in dan Kimi." Russell en Antonelli rijden die bocht normaliter op dezelfde manier.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Dit was een verkeerde inschatting van Russell, legt Windsor uit.
Russell belandde naast de baan door een keuze in de eerdere linkerbocht. Hij remde zo laat in voor de linkerbocht, dat hij daarna niet meer goed aankwam bij de rechterbocht.
De opmerking van Russell over de boordradio klopt daarom ook niet, benadrukt Windsor nog even. "Ik denk dat George de kern van de zaak miste toen hij zei ik heb daar nog nooit mijn wielen laten blokkeren. Hij had moeten zeggen: ik ben nog nooit zo laat en zo snel de voorgaande linkse bocht ingegaan. Daarom ging het fout."