
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMet de overwinning van Max Verstappen kent de Formule 1 zijn nieuwste wereldkampioen. De afgelopen vier seizoenen wist Lewis Hamilton telkens de wereldtitel op te eisen, maar daar kwam afgelopen zondag verandering in. Volgens kenners van de motorsport is het goed dat er een nieuwe kampioen is gekroond in de koningsklasse van de motorsport. 'In sport is het nooit goed als hetzelfde team over een lange periode steeds maar blijft winnen.'
Verstappen wist de zevenvoudig wereldkampioen in de allerlaatste ronde te verslaan. Mathias Lauda, zoon van drievoudig wereldkampioen Niki Lauda, vindt het goed voor de sport dat de Nederlander de titel naar zich toe heeft weten te trekken. 'Verstappen is heel belangrijk voor de Formule 1', zegt de Oostenrijker tegenover Speedweek. 'De beste coureur heeft gewonnen. Hij heeft dit jaar extreem goed gereden en hij heeft amper fouten gemaakt. Misschien had hij wat geluk in de laatste race, maar zonder geluk vaart niemand wel.'
Voormalig DTM-rijder Philipp Eng is het eens met de uitspraken van Lauda. Eng zag dat beide coureurs de wereldtitel hadden verdiend. 'Het wereldkampioenschap van Verstappen is belangrijk voor de sport. Dat hij in de laatste ronde de leiding afpakte van Hamilton was goed voor de show. Maar ik ben wel van mening dat beide rijders de wereldtitel hadden verdiend. Ik denk dat Hamilton voor de komende jaren nog genoeg motivatie voelt om het record van Michael Schumacher te verbreken.'
'Formule 1 is de winnaar'
Alexander Wurz kijkt niet zozeer naar het kampioenschap van Verstappen. De voormalig coureur wijst vooral naar het intense gevecht tussen de twee hoofdrolspelers in de titelstrijd. 'Voor de neutrale toeschouwer maakt het echt niet uit wie de titel heeft gepakt. Zij hebben vooral een geweldige strijd gezien tussen twee coureurs die veel verschillen in leeftijd en rijstijl. De motorsport en vooral de Formule 1 heeft kunnen profiteren van deze strijd en is dus de uiteindelijke winnaar', aldus Wurz.
Lees ook
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- I'm just a lonely boy lonely and blue I'm all alone With nothin' i can do
ZX12R06-11-2026 - Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026

















