
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GooglePeter Windsor hoorde Max Verstappen op de vrijdag in Brazilië met enige regelmaat klagen over de RB22, maar uiteindelijk kan de Britse journalist niet anders dan een positieve conclusie trekken over de openingsdag van de kopman van Red Bull Racing. Windsor stelt dat men Verstappen zeker niet moet afschrijven met het oog op de overwinning.
Verstappen eindigde zowel in de eerste als de tweede vrije training op het Autódromo José Carlos Pace op de derde plaats. In beide gevallen moest de 29-jarige Nederlander ruim twee tienden toegeven op de snelste coureur van de sessie. De viervoudig wereldkampioen had alle ogen op zich gericht en dat was niet enkel door zijn opmerkelijke berichten op de boordradio. Er viel Windsor namelijk nog iets anders op.
"Het was interessant om te zien hoe Lewis Hamilton alles wat Verstappen deed op het gebied van bandengebruik kopieerde, behalve dan de long run in het tweede trainingsuur, toen hij zowel de mediumbanden als de zachte banden gebruikte", begint de 74-jarige Brit in een analyse op zijn YouTube-kanaal. "Max stopte eigenlijk vrij vroeg toen het begon te regenen", wijst de journalist het moment aan dat het einde van het 'kopieergedrag' van Hamilton betekende.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hamilton, die hier Verstappen feliciteert met zijn overwinning in Mexico, deed tijdens de trainingen volgens Windsor veelal hetzelfde als zijn rivaal van 2021.
Verstappen klaagt, maar RB22 is snel
Verstappen was na afloop van de tweede vrije training niet ontevreden over het verloop van de dag, al stelde de 29-jarige wel dat de RB22 weinig grip had en moeilijk stuurde. Dit is geen onbekend verschijnsel, want hier klaagt hij wel vaker over. Windsor kijkt er dan ook niet raar van op dat de Nederlander zich tijdens de trainingen weer regelmatig op de boordradio meldde. "Max was gedurende de hele sessie een beetje ontevreden. Hij had het over de gebruikelijke zaken, zoals het schakelen en de koppeling."
Toch constateert Windsor dat het er helemaal niet verkeerd uitzag bij de Limburger. "De auto was best goed en best wel snel", zegt de Brit, die vervolgens wat meer op de klachten van Verstappen ingaat en daarbij een wel heel bijzonder boordradiobericht van de viervoudig wereldkampioen aanhaalt. "Op een gegeven moment had hij het erover dat zijn koppeling gestraft zou worden als die zich niet zou gedragen, of zoiets", lacht Windsor.
Verstappen, die dit weekend overigens Tom Hart weer als race-engineer aan zijn zijde heeft, sprak zich weer duidelijk uit over de belangrijkste problemen in zijn RB22. "Het terugschakelen stoorde hem. Het was eigenlijk het gebruikelijke Max-verhaal over van alles en nog wat, maar toen het erop aankwam, zag hij er geweldig uit in de auto", stelt Windsor dat de Red Bull-bolide desondanks een prima indruk maakte op het Autódromo José Carlos Pace.
"Ja, hij had onderstuur. Ja, hij had dit. Ja, hij had dat", gaat de 74-jarige Brit verder. "Maar hij zag er wel goed uit in de auto. En ik denk niet dat we hem voor dit weekend zomaar moeten afschrijven, zeker niet als het een beetje gaat miezeren en wat mistig wordt tijdens de kwalificatie en de race", houdt Windsor voor dit weekend rekening met een sterke Verstappen en een sterk Red Bull.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Er zit wel een handsvat aan geloof ik.
Supermax-07-11-2026 - Dat is vaker bij dat slag volk. Gratis en een bepaalde richting op.
Supermax-07-11-2026 - Goed mogelijk dat Russell straks tijdens de race zijn eigen banden zal moeten gaan vervangen in de pitstraat ...MJAH07-11-2026
- Ik vind alles best, als we maar van hem verlost zijn.
Supermax-07-11-2026 - Hij zou eigenlijk quasi moeten zeggen: ach it was an Racing incident! Net als bij kids karting met Max 😁
JeroenAarde07-11-2026 - In de verste hoek onder een dikke deken. Deal.
ZX12R07-11-2026 - En graag in het donker ZX.
Supermax-07-11-2026 - Toch heeft LH, mijn inziens weliswaar, overgrootte deel van zijn roem te danken aan een supersnelle Mercedes die eigenlijk illegaal tot stand was gekomen. Hoe moeilijk is het als je een wagen tot je beschikking had die zo enorm veel sneller was dat ie stelselmatig getemperd werd. Die onzin van 'Hammertime' was puur meer vermogen welke ruimschoots voorhandenden was terwijl andere teams nog aan het ontwikkelen waren. Nu in relatief gelijke wagen en motoren bakt LH er helemaal niet zoveel van. Sterker hij komt door dommigheden en onkunde regelmatig in de 'problemen'. Waarom problemen tussen haakjes staat is dat ie nimmer gestraft werd voor de malle fratsen welke hij nodig had anderen van zijn lijf te houden.
ZX12R07-11-2026 - Laat Norris maar vaak op de limiet rijden, gaat het ook vaak mis. Hij heeft wel een titel maar is daarom nog geen kampioen!
Supermax-07-11-2026 - Met de staart tussen de benen opweg naar moeders schouders 😭😭 Hier is toch wel bewezen dan Juffrouw Russell nog lang geen kerel is.
ZX12R07-11-2026













