AlphaTauri zal niet terugkeren naar Toro Rosso: 'Andere mogelijkheid om er meer geld uit te halen'

Formule 1
zaterdag, 01 juli 2023 om 11:36
si202306300660 hires jpeg 24bit rgb
AlphaTauri-teambaas Franz Tost geeft aan dat de naam van het team niet zal terugkeren naar Toro Rosso. De Italiaanse renstal zal in 2024 een identiteitsverandering ondergaan. Het is nog niet duidelijk of het team vernoemd zal worden naar een sponsor, of dat er een generieke chassisnaam wordt gecreëerd waaraan een titelsponsor kan worden gekoppeld.
Het team is sinds het seizoen van 2020 bekend onder de naam AlphaTauri, het kledingdochterbedrijf van de Red Bull-groep. Echter, zoals onlangs onthuld door Helmut Marko, loopt dat contract ten einde, waardoor er de mogelijkheid ontstaat om het team uit Faenza volgend seizoen opnieuw te rebranden. Als er wel wordt gekozen voor een generieke chassisnaam waaraan een titelsponsor kan worden gekoppeld, biedt de verandering van AlphaTauri uiteraard de mogelijkheid om terug te keren naar de naam Toro Rosso, maar Tost heeft gesuggereerd dat prioriteit gegeven kan worden aan een nieuwe sponsor.
'Maar ik denk het niet, ik denk dat er een andere mogelijkheid is om er meer geld uit te halen', begint Tost in gesprek met Motorsport.com. 'Allereerst onderhandelen alle teams op dit moment met sponsors. En natuurlijk hebben ook wij onderhandelingen, en de titelsponsor is een zeer aantrekkelijke. We zullen zien wat de onderhandelingen de komende maanden zullen opleveren', verklaart de Oostenrijker. 'Maar op dit moment praten we met verschillende bedrijven. Gelukkig is er veel interesse in Scuderia AlphaTauri. Maar niets is bevestigd, er is nog niets getekend.'

Bayer vindt identiteit belangrijk: 'Dat is precies waar we nu over discussiëren'

De nieuwe CEO van AlphaTauri, Peter Bayer, bevestigde dat het belangrijk is voor het team om een sterke identiteit te vestigen en liet doorschemeren dat er een naam zou kunnen komen die niet per se verbonden is aan een sponsor. 'Waarschijnlijk doelde Helmut op een interne discussie over precies dat', zegt Bayer over de eerdere onthulling van Marko. 'Hoe kunnen we een identiteit voor het team creëren die minder afhankelijk is van de titelsponsor, die ons continuïteit en een sterke basis geeft, in plaats van steeds te veranderen van Toro Rosso naar AlphaTauri enzovoort? Dus dat is precies waar we nu over discussiëren. En ik denk dat dat is waar Helmut echt naar verwees.'
Daarbij verwijst Bayer naar de competitie op het circuit, voor sponsoren en voor media. 'En daarvoor moeten mensen weten waar je voor staat', zegt Bayer. 'Als onderdeel van die rebranding en het vestigen van een set waarden en een portfolio van dit team, bespreken we uiteraard met een paar sponsors. En met die sponsors bieden we hen de mogelijkheid en bespreken we de optie om ook de titelpartnerschap van het team te hebben. Maar ja, we zijn actief in gesprek over titelpartnerschappen met partners om vooruit te gaan. Op dit moment hebben we AlphaTauri. Dat is een deal die geldig en functioneel is, en we zijn er trots op, tot het einde van dit jaar. Maar aangezien die deal afloopt, zijn we nu in gesprek met anderen over de mogelijkheden om verder te gaan. Dat speelt op dit moment', sluit Bayer af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading