Douze points voor Max Verstappen in Miami. De Nederlander zal zelf op meer gehoopt hebben, zeker nadat kampioenschapsleider Oscar Piastri met 32 punten bijna de volle buit greep. De buitenlandse media zijn voornamelijk positief over de verdedigende masterclass van de wereldkampioen, al klinken er uit Engeland ook enige kritische geluiden.
La Gazzetta dello Sport (Italië) - 7,5
Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport gaf alleen racewinnaar Oscar Piastri een hoger cijfer dan Verstappen. De McLaren-coureur ontving een 8. 'Hij hengelde eerst Kimi Antonelli binnen, en daarna Verstappen', zo wordt de race van Piastri na een matige kwalificatie omschreven. 'De inhaalactie op de Nederlandse kampioen werd prachtig opgezet. Hij wordt steeds volwassener, en is de waardige leider in het kampioenschap.'
'De verbetenheid van Verstappen was ditmaal niet genoeg', zo heeft de Italiaanse krant duidelijk wel van Verstappen genoten. 'Verstappen is een krijger en liet de McLarens zweten. George Russell haalde het podium vooral dankzij enig geluk.' La Gazzetta is Verstappen dankbaar voor zijn vechtlust. 'Hij is de enige die in staat is om de ontketende McLarens te laten zweten. Piastri en Lando Norris lieten Verstappen weliswaar buigen, maar ze kunnen zich nooit een moment van verslapping veroorloven. Verstappen zal met hen vechten tot het einde van het seizoen.'
Norris kreeg juist kritiek, en ontving na zijn tweede plek ook slechts een 6. 'Hij was te impulsief bij de start. Verstappen sloeg de deur in zijn gezicht dicht. Hij startte als tweede, maar viel terug tot de zesde plek.' Beide Mercedes-coureur kregen een 7, net als Alexander Albon na een vijfde plek. Charles Leclerc was met een 6,5 de beste Ferrari-coureur, terwijl Lewis Hamilton een 5,5 ontving. Jack Doohan kreeg een 4,5 voor zijn vermoedelijke zwanenzang.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

The Race (Groot-Brittannië) - 3e plek
The Race deelt geen cijfers uit aan de coureurs, maar rangschikt ze van goed naar slecht. Edd Straw vond dat twee coureurs het beter gedaan hadden dan Verstappen. Oscar Piastri werd op de eerste plek gezet. De Britse journalist wijst erop dat alleen de ongunstige timing van een Virtual Safety Car ervoor zorgde dat Piastri niet beide races wist te winnen. In de kwalificaties had de Australiër het wel lastiger. 'Hij was in de tweede bocht afhankelijk van de excursie van zijn teamgenoot, maar zijn beoordeling krijgt een boost doordat hij zich op intelligente wijze een weg langs Verstappen vond op zondag.'
Alexander Albon greep de tweede plek. Dat valt goed te begrijpen, aangezien de Williams-coureur in beide races als vijfde over de streep kwam. In de sprintrace schoof hij eerst op naar P4, maar raakte hij die punten vervolgens kwijt vanwege te snel rijden achter de Safety Car. In de Grand Prix herstelde hij zich geweldig door beide Ferrari's en Kimi Antonelli te verslaan.
Verstappen eindigde op de derde plek. 'Zijn poleposition was weer een voorbeeld van maximaliseren in de op één na beste auto', zo vindt Straw blijkbaar dat de Red Bull beter is dan de Mercedes. 'Hij profiteerde van mindere prestaties van de McLarens. De nulscore in de sprintrace was niet zijn fout, na de unsafe release van Red Bull, en in de Grand Prix zou hij de leiding nooit vast hebben kunnen houden.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

'Hij zou derde geëindigd zijn, ware het niet dat de timing van de Virtual Safety Car ervoor zorgde dat Russell hem inhaalde. De enige kritiekpunten komen uit een aantal momenten waar hij flirtte met het over de grens gaan', zo is Straw niet erg onder de indruk van de stuurmanskunsten van Verstappen in de openingsfase. 'Hij wist de barsten in het Red Bull-bolwerk te verhullen', luidt de eindconclusie.
Auto Motor und Sport (Duitsland) - 9
Michael Schmidt hield de tienen op zak na het raceweekend in Miami. De journalist van Auto Motor und Sport deelde wel vijf negens uit, waaronder aan Verstappen. 'In sprintweekenden is het lastig om een 10 te verdienen. Iedereen heeft wel ergens een zwak moment', weet de Duitser. 'Oscar Piastri had dat in de kwalificatie met een vierde startplek, en Andrea Kimi Antonelli met zijn bandenmanagement op zondag.'
'Piastri deed het op zondag wel beter. Hij profiteerde van een fout van Norris in het duel met Verstappen bij de start en sloot snel aan achter de Red Bull. Hij worstelde zich na dertien ronden in een fantastisch duel langs de wereldkampioen. In tegenstelling tot Norris toonde Piastri geen enkel respect voor de wereldkampioen, en hij versloeg hem in zijn eigen spel', zo applaudisseert Schmidt voor de kampioenschapsleider.
'De Mercedes-coureurs, Alexander Albon, en Verstappen verdienen ook een 9. Antonelli verdient een speciale vermelding. De 18-jarige kende het Miami International Autodrome alleen van zeventig ronden in de simulator, maar greep toch poleposition voor de sprintrace. Zijn gebrek aan ervaring verklaart waarom hij zich liet verrassen door Piastri.' Schmidt deelde vooral veel hoge cijfers uit. Norris kreeg een 8, en zelfs beide Ferrari-mannen en Tsunoda ontvingen een 7.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Autosport (Groot-Brittannië) - 7
Niet geheel verrassend was het Britse Autosport streng voor Verstappen. Waar Oscar Piastri een 9 kreeg, en Lando Norris een 8 ontving, kreeg Verstappen slechts een 7. 'De poleposition voor de Grand Prix was het hoogtepunt, maar de rest van het weekend was rommelig. De unsafe release bij de pitstop was niet zijn fout. Hij was agressief in zijn verdediging in de Grand Prix, maar het verdedigen van de binnenkant van bocht 17 bood Piastri een kans in de eerste bocht, waar hij zich verremde', zo lijkt men niet te vinden dat Verstappen goed verdedigde.
'Verstappen slaagde er wel in om Norris langer achter zich te houden. Hij had het lastig met de remmen en kon de derde plek niet meer heroveren', luidt het oordeel. Uitblinker Alexander Albon kreeg een 8, terwijl Kimi Antonelli het met een 6 moest doen. Beide Ferrari-coureurs ontvingen een 5, net als Carlos Sainz. Yuki Tsunoda kreeg zelfs maar een 4 na twee puntenscores in Miami. Isack Hadjar kreeg voor zijn goede prestatie ook slechts een 5.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties