Buitenlandse media lyrisch: 'Hij domineerde en pakte stormenderhand de snelste ronde af van Pérez'
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen won op zeer dominante wijze de Grand Prix van Spanje en kwam maar liefst 24 seconden voor zijn tegenstanders over de finish. De Nederlander sleepte in Barcelona, waar hij zijn eerste race won, zijn veertigste overwinning binnen en is nu nog maar één zege verwijderd van het record van F1-legende Ayrton Senna. Regen is tijdens het afgelopen weekend niet gevallen, maar een regen van superlatieven en complimenten aan het adres van Verstappen wel. De buitenlandse media konden niks anders dan mooie woorden schrijven over de 25-jarige.
Auto, Motor, und Sport (Duitsland) - 10
Aangezien Verstappen het hele weekend alle sessies heeft getopt en op zondag de race volledig domineerde, besloot het Duitse medium Auto, Motor, und Sport er geen doekjes om te winden. De Nederlander krijgt een tien met een griffel. 'Het enige waar Verstappen regelmatig mee in conflict was, waren de track limits. Na drie keer kreeg hij de zwart-witte vlag. Zijn team vroeg hem om niet de snelste raceronde neer te zetten. Dat deed hij toch, en met gemak. Dat geeft aan hoeveel reserves hij nog heeft', aldus Auto, Motor, und Sport. Ook Nyck de Vries kreeg ditmaal een voldoende van het Duitse medium. De Nederlander kreeg een zes voor zijn raceweekend in Barcelona.
La Gazetta dello Sport (Italië) - 9
La Gazetta dello Sport besloot Verstappen een negen te geven. Het Italiaanse medium merkte op hoe niemand in de buurt kon komen van de RB19. 'De Red Bull is onverslaanbaar, maar alleen in zijn handen', schrijft La Gazetta. 'Hij domineert de hele Grand Prix en pakt de snelste ronde stormenderhand af van Pérez. Nu is hij één overwinning verwijderd van Senna en is de wereldtitel al veiliggesteld', denkt het Italiaanse medium. Volgens La Gazetta is de enige Red Bull die niet wint de Red Bull van teamgenoot Sergio Pérez.
The Race (Groot-Britannië)
Ook het Britse medium The Race kon niet anders dan Verstappen op de eerste plek zetten in de ranking. 'Soms kan een geweldige coureur in de leidende auto zo de controle hebben dat het moeiteloos lijkt. Dat was de zone waarin Verstappen zich het hele weekend bevond, met de worstelingen van Pérez als contrapunt dat onderstreept hoe zelfs in een Red Bull dingen niet altijd eenvoudig zijn', schrijft The Race. De Vries kreeg de vijftiende plek in de ranking van The Race. 'Hij reed een redelijke race, maar het was ideaal geweest als hij de pace die hij laat in de race kreeg had kunnen gebruiken om Piastri te pakken, die net voor hem finishte.'
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- jij zegt wat wij al dachten, hij denkt ook te kunnen schelden en negeren wat max ook doet, alleen max houd het mer respect, en dat woord staat niet in hun (zijn) koran
wieringa_harm03-11-2026 - Ferrari heeft de grote fout zelf gemaakt, door Hamilton binnen te halen en te denken dat ze meteen weer kampioen zouden worden. Charles was altijd een teamplayer en handelde in 't belang van 't team, maar nu Hamilton er is en het hele team en media om Hamilton draait staat Charles op rang 2, en op de baan zal hij dan wel ff laten zien dat ie sneller of gehaaider is dan de diva die denkt dat heel Italië en Ferrari om hem heen draait.
wieringa_harm03-11-2026 - als er alleen woorden zijn gevallen ennniet is geknokt, vind ik het hele haas team een wassen neus om dat een courreur meteen te ontslaan en de rest maar even wat rookies in te zetten. had dan zoveel lef gehad om de rest vd races 1 wagen in de pits te laten staan. maar ocon zn kunnen zal ook wel tegen hm gewerkt hebben, dat haas deze sprong maakt. Max heeft ook wel es zeer verhitte gesprekken in het team maar door zn superio rijden krabbelt RB wel eerst 3x achter hun oren voor ze zoiets roepen
wieringa_harm03-11-2026 - Lewis is en blijft Lewis. Elke dubbelganger liet zijn gezicht verbouwen en zelfs klonen is zwaar verboden.
Supermax-03-11-2026 - dat wat montaya hier opsomt zal zeker zijn gevolg hebben maar is niet de oorpsrong voor george zn gedrag. tussen george en kimi zit een leeftijds verschil dat is mentaal al een verschil. daarbij George is door de jaren heen bang geworden te crashen. kijk maar terug naar zn koprol in australie toen alonso hm kegelde, hij riep in groot paniek en doodsbang. doordat zn auto nu wat onstabiel is maakt hm bang en tempert hij zn snelheid. kimi die nog jong en niet bang is houd gewoon t gas er op en ziet wel waar of hoe hij uit een bocht komt. dat is ook hoe een echte courreur hoort te zijn, ook max boeit t niet dat ie crasht, hij en net als kimi weten dat de wagen zeer veilig is.
wieringa_harm03-11-2026 - Ja we mogen van geluk spreken dat we dit allemaal mee hebben kunnen maken, nu hij weer vooraan mee doet, worden de perikelen snel vergeten, ook het bijzondere dat sommige motoren nergens last hadden van de regen, het wordt weer makkelijk vergeten als Max vooraan mee doet. Ben benieuwd nu Iran bekend gemaakt heeft dat de hotels waar de moto gp coureurs én F1 coureurs verblijven, doelwit is voor aanslagen. Denk dat de veiligheid toch niet zo goed beschermd is, als de FIA én FOM willen doen geloven.Milou201503-11-2026
- Nu hebben alle 4 de topteams een kampioen in de gelederen. Bijzonder.
ZX12R03-11-2026 - Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026 - Dan mag straks lambiase proberen het verwende knulletje van Mclaren in het gereel te krijgen. Zal die Norrie wel even aan moeten wennen dat zijn stomzinnige uitspraken welke hij nu af en toe naar die Will Joseph roept met een klap met de hamer beantwoord word door Lambiase.
ZX12R03-11-2026 - De FIA werkt deze schandvlek zelfs in de hand door de 2 meest incompetente stewards aan te stellen welke je maar kunt bedenken. Vooral nietsnut Connely is een schandvlek voor het racen opzich. Te dom en te rancuneus om ook maar iets objectief te kunnen benaderen zodra de naam Verstappen in beeld komt. De man kun je het best vergelijken met een drol met vingers, Alles wat ie doet stinkt naar voorkeur en vooringenomenheid. Net als die Warwick, ook zo'n 'mammies trots'.
ZX12R03-11-2026














