
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDit weekend staat de laatste Grand Prix van de derde triple header dit seizoen op de kalender. Opnieuw is de Formule 1 in Italië, dit keer op het circuit van Mugello. Ferrari viert hier het feit dat het team aan 1000 Grands Prix deelnam, maar dat is deze zaterdag bijzaak.
De traditionele grootmacht kent een ongekend zwaar seizoen en rijdt met moeite naar de punten, laat staan dat podia reëel zijn. Voor Mercedes en Red Bull Racing is dat andere koek. Lewis Hamilton, Valtteri Bottas en Max Verstappen domineren dit seizoen en dat zal in Mugello niet anders zijn.
De eerste twee vrije trainingen op het circuit zijn inmiddels achter de rug. Mercedes en Verstappen domineerde, maar toch zagen we ook wat verrassingen. In de ochtendsessie was Bottas de snelste, op 0,048 seconde gevolgd door Verstappen. Charles Leclerc was 0,307 seconde langzamer dan de Fin, Hamilton gaf iets meer dan een halve seconde toe op zijn teamgenoot.
Wat kan Verstappen in VT3?
Ook in de tweede sessie was Bottas de snelste van het veld. Hamilton volgde op 0,207 seconde terwijl Verstappen 0,247 seconde langzamer was dan Bottas. De grote vraag is wat er gaat gebeuren in de derde afsluitende training. Het zal voor de heren cruciaal zijn om de juiste afstelling te vinden voor de kwalificatie later deze zaterdag.
F1 Live 12.00 uur | Derde vrije training Grand Prix van Toscane
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Prachtig verhaal, bedankt voor het delen Dwight! 🙏
peterheijnen3307-11-2026 - Doet hij door morgen de race te winnen.
Supermax-07-11-2026 - Ole, wat een geweldige vent. Ik heb hem een keer ontmoet, zijn samen met familie gaan eten. Dan hoor je fantastische verhalen over historische momenten. Ze hebben hem een keer het podium op getrokken nadat Vettel kampioen was geworden, het weekend dat zijn vader was overleden. De foto daarvan is veelbetekenend. Hij heeft ooit als kleine jongen zijn zinnen gezet op deze job, heeft alles achter zich gelaten en is naar de UK vertrokken, met een prachtige carriere to gevolg. Daar is natuurlijk een bijzonder gedreven persoon voor nodig, met uiteraard het talent voor verschillende disciplines. Hij vertelde mij over het opbouwen van de auto voor elke race, dat onderdelen weken vooruit gestuurd werden, en dat elke keer die auto weer uit elkaar gehaald werd voor de volgende race. Over de hoeveelheid data die ze verzamelden elke keer weer, de speciale netwerk verbindingen van en naar het hoofdkwartier voor iedereen om te analyseren. Het oefenen en perfectioneren van de bandenwissel in de fabriek, waar video analyse exact aangeeft welke handeling het verschil maakte tussen 2.0 en 2.1 seconden. De verhalen waren oneindig. Ben benieuwd wat ie nu gaat doen... hij kon tijdens een weekje vrij thuis na 5 minuten al niet meer stil zitten, en moest een klus om handen hebben...DwightCouples07-11-2026
- Helaas weer een mooi figuur die het team verlaat. Een mooi afscheid is dik verdiend na zo'n lange tijd trouwe dienst, hopelijk kan Max hem een ultiem afscheidskado schenken.
peterheijnen3307-11-2026 - "Hoewel Verstappen dus zeer snel was in de derde vrije training, kan hij geen 51e poleposition bemachtigen." Beste reglement experts, mijn excuses want ik ben het wéér vergeten: als je in Q3 de pole tijd rijdt, maar door gridstraffen niet op pole mag starten, komt de pole dan niet op jouw naam officieel in de boeken te staan?
peterheijnen3307-11-2026 - 😛
peterheijnen3307-11-2026 - Er is er maar één wereldkampioen. Onderscheid moet er zijn.MJAH07-11-2026
- Dan moet het maar gewoon in Las Vegas gebeuren met een nieuwe motor. Vlak trouwens McLaren niet uit.MJAH07-11-2026
- Inmiddels is bevestigd dat Hamilton ook achteraan moet starten vanwege een geheel nieuwe power unit.
MarkHanselman07-11-2026 - *inchident! 😂BellaBenni07-11-2026













