F1 Live 15:00u | Grand Prix van Nederland 2026

Formule 1
zondag, 23 augustus 2026 om 14:00
Verstappen-Zandvoort-Nederland_Red Bull-1-start-zandvoort

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Het is tijd voor de allerlaatste Grand Prix van Nederland op Circuit Zandvoort. Om 15:00 uur gaan de lichten uit voor de race over 72 ronden, waarbij Lando Norris vanaf poleposition vertrekt. Voor Max Verstappen wacht voor eigen publiek een aanzienlijk moeilijkere opdracht. De Red Bull-coureur kwam zaterdag niet verder dan de zevende startplaats en moet in zijn laatste thuisrace meerdere Mercedessen, Ferrari's en McLarens zien te passeren.
Norris deelt de eerste startrij met George Russell, die na zijn overwinning in de Sprint opnieuw sterk voor de dag kwam. WK-leider Kimi Antonelli begint als derde, voor Oscar Piastri, Lewis Hamilton en Charles Leclerc. Verstappen staat daar direct achter op P7, met tijdelijke teamgenoot Liam Lawson naast hem. Gabriel Bortoleto en Arvid Lindblad completeren de eerste tien startplaatsen.

Verstappen moet vanaf P7 naar voren in laatste thuisrace

Voor Verstappen is het voorlopig geen droomweekend geworden. De Nederlander worstelde vanaf de eerste training met de balans van zijn RB22 en kwam ook in de Sprint niet verder dan de zesde plaats. Red Bull probeerde vervolgens richting de kwalificatie verschillende veranderingen door te voeren, maar Verstappen merkte daar nauwelijks iets van. Hij bleef uiteindelijk 0,532 seconde verwijderd van de poleposition van Norris.
"We hebben behoorlijk wat veranderd en het maakte geen verschil", zei Verstappen na de kwalificatie. "De balans was eigenlijk vrijwel hetzelfde als het hele weekend, waardoor ik niet echt kon pushen of me comfortabel kon voelen met de auto." Vanaf de vierde startrij moet hij zondag dus vooral hopen dat de RB22 tijdens langere runs beter tot zijn recht komt dan over één kwalificatieronde.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-nederland-2026-zaterdag
Het zal niet makkelijk worden voor Verstappen om op het podium te belanden.
De Sprint gaf op dat vlak een gemengd beeld. Verstappen eindigde als zesde, maar zat aan de finish slechts enkele tienden achter Piastri. Helemaal vooraan was Mercedes juist bijzonder sterk. Russell leidde iedere ronde en won voor Leclerc, terwijl Norris in de tweede helft van de Sprint steeds meer moeite kreeg met zijn achterbanden. Antonelli beschikte eveneens over sterke race pace en passeerde Piastri al in de openingsronde.
Voor Verstappen kan vooral de start belangrijk worden. Inhalen is op het smalle Zandvoort niet eenvoudig en de afgelopen jaren bleek baanpositie vaak doorslaggevend. Sterker nog: sinds de terugkeer van de Nederlandse Grand Prix in 2021 won iedere polesitter uiteindelijk ook de race. Norris heeft op basis van die statistiek dus de beste papieren, terwijl Verstappen vanaf P7 vrijwel zeker iets bijzonders nodig heeft om zich nog in de strijd om de overwinning te mengen.

Norris op pole, maar Mercedes ruikt kansen in race

Hoewel Norris zaterdag de snelste man over één ronde was, kan McLaren zich allerminst rijk rekenen. De regerend wereldkampioen gaf na de Sprint zelf toe dat de race pace niet goed genoeg was. Vooral toen zijn mediums verder versleten, begon de achterkant van de MCL40 grip te verliezen. Leclerc kon hem daardoor passeren en ook Antonelli kwam in de slotfase dichtbij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
george-russell-mercedes-gp-nederland-2026-zaterdag-lando-norris
Inhalen bleek in de sprintrace lastig.
McLaren paste daarna de afstelling aan en Norris voelde zich tijdens de kwalificatie duidelijk comfortabeler. Dat leverde hem een 1:11,163 en daarmee pole op, 0,102 seconde voor Russell. Toch verwacht Norris zondag een aanzienlijk grotere uitdaging dan tijdens zijn overwinning in Hongarije. Mercedes en Ferrari leken zaterdag over langere afstand namelijk bijzonder competitief, waardoor de eerste stint meteen duidelijk kan maken of McLaren zijn problemen daadwerkelijk heeft opgelost.
Ook de titelstrijd geeft de race extra lading. Antonelli vergrootte zijn voorsprong tijdens de Sprint en begint de Grand Prix met 224 punten. Hamilton volgt op 171 punten en Russell staat inmiddels op 168. Met Antonelli vanaf P3, Russell vanaf P2 en Hamilton vanaf P5 staan de belangrijkste titelkandidaten dicht bij elkaar op de grid. Norris kan vanaf pole ondertussen opnieuw proberen terrein goed te maken in het kampioenschap.
Voor het Nederlandse publiek draait zondag echter vooral om één man. Verstappen won op Zandvoort in 2021, 2022 en 2023, maar moet tijdens de laatste editie een veel grotere inhaalrace afleveren om opnieuw op het hoogste treetje te kunnen eindigen. De viervoudig wereldkampioen begint vanaf P7 aan 72 laatste ronden Formule 1 door de duinen. Kan Verstappen voor een stunt zorgen, of maakt Norris zijn poleposition af? Om 15:00 uur begint de Grand Prix van Nederland. Volg alle actie hieronder in ons liveblog.

F1 Live 15:00u | Grand Prix van Nederland 2026

loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading