
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleVoor Ferrari wordt het Grand Prix-weekend in Las Vegas een belangrijk weekend met het oog op de strijd in het constructeurskampioenschap. McLaren verdedigt voorafgaand aan de laatste triple header van het seizoen een voorsprong van 36 punten op de Italiaanse renstal, maar teambaas Frédéric Vasseur heeft er het volste vertrouwen in dat Ferrari in Las Vegas goed voor de dag zal komen.
In Brazilië moest Ferrari zowel in de sprint- als in de hoofdrace een aantal waardevolle punten prijsgeven op McLaren, dat zich zodoende weer wat extra lucht wist te verschaffen in de strijd om het constructeurskampioenschap. Met nog drie races te gaan is het verschil tussen beide teams 36 punten en dus weet Ferrari dat er nog van alles mogelijk is. Vasseur is dan ook strijdvaardig en kijkt uit naar de laatste drie krachtmetingen van het 2024-seizoen.
'Het is tijd voor de laatste drie confrontaties, die de uitkomst van dit drukke seizoen zullen bepalen', begint de 53-jarige Fransman in de preview van Ferrari. 'Bij de laatste drie Grands Prix wordt er in de avond geracet op woestijnlocaties, maar we beginnen in Las Vegas. Er zijn een aantal interessante variabelen die van invloed zullen zijn, zoals de temperatuur', doelt Vasseur op het feit dat het kwik in de gokhoofdstad 's nachts doorgaans flink daalt. 'Het betekent dat het bijzonder belangrijk is om de banden in het juiste werkvenster te krijgen voor de kwalificatie en de race.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Het zal dit jaar in Las Vegas vermoedelijk opnieuw een uitdaging worden om de banden in het juiste werkvenster te krijgen.
Strijd om constructeurstitel
Ondanks dat het pas de tweede keer is dat het F1-circus Las Vegas aandoet, kan Ferrari met een goed gevoel terugkijken op de eerste editie van een jaar geleden. Charles Leclerc trainde zich naar de poleposition, terwijl teamgenoot Carlos Sainz hem op enkele honderdsten van een seconde volgde. De Spanjaard mocht echter niet vanaf P2 aan de race beginnen, aangezien het veelbesproken putdekselincident ervoor zorgde dat Sainz enkele onderdelen moest vervangen en hij als gevolg daarvan tien plaatsen achteruit werd gezet op de startopstelling.
In de race zou Leclerc lang meestrijden om de overwinning, maar de Monegask zou uiteindelijk toch zijn meerdere moeten erkennen in Max Verstappen, die dat jaar maar liefst negentien races zou winnen. Vasseur gelooft voor dit weekend opnieuw in een vergelijkbaar resultaat. 'We zijn van plan om vooraan mee te vechten, net als vorig jaar. We weten dat we de potentie hebben om een sterk resultaat neer te zetten, zolang we er maar voor zorgen dat alles tot in de details klopt', weet Vasseur dat er ook dit weekend geen ruimte voor fouten zal zijn.
'We hebben ons goed voorbereid in de fabriek en Charles, Carlos en het hele team hebben kunnen genieten van een zeer korte pauze en zijn klaar om er weer tegenaan te gaan', aldus de Ferrari-teambaas, die in de straten van Las Vegas hoopt het verschil met het team van McLaren weer wat te kunnen verkleinen. 'We hebben er alle vertrouwen in en we weten wat ons te doen staat om de strijd om de constructeurstitel levend te houden', sluit Vasseur af.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- De carriere van Ocon bestaat vooral uit akkefietjes, rare momenten, ruzie met zijn teamgenoten en vooral heel vervelend gedrag. Voor zijn prestatie of gebrek aan, was het eigenlijk ook helemaal niet rechtvaardig dat ie zolang in de F1 heeft mogen rijden. Ik gaat hem dan ook geen moment missen.SennA04-11-2026
- Ik denk zelf niet dat Ferrari Lewis heeft binnengehaald met het idee kampioen te kunnen worden. De Feedback van deze coureur die er inmiddels ruim 20 seizoenen op heeft zitten is namelijk vrij genant. Die is enkel gehaald vanwege zijn commerciele waarde...SennA04-11-2026
- Terwijl Lewis Hamilton in mijn ogen een flink stuk gehaaider is dan Charles Leclerc. Kijk naar de afgelopen race. Hamilton duwt Leclerc van de baan, haalt zelf de bocht ook niet, maar kom terug op de baan. Leclerc neemt de korter weg en krijgt straf. Ik wil nog wel eens zien hoe dat afgelopen was als Leclerc met zijn wielen een tik uitgdeeld had aan Hamilton en vervolgens op de boordradio moord en brand schreeuwt omdat hij van de baan geduwd is.mart2204-11-2026
- Het was leuk, want je spreekt dezelfde taal. Zou hier in Nederland ook zo moeten zijn!
Supermax-04-11-2026 - Klopt 24 nov 2024. Ik heb hem wel eens ontmoet op Papendal. Bijzondere man vond ik.mart2204-11-2026
- At least Hamilton was happy with his DEI second place. Top of the losers. Happy pyrrhic victory diva.
kami04-11-2026 - For what it's worth I appreciate you not being like that trash. And whilst speaking English I can only assume you're british? So I guess not everyone on that island is shit. Online they said FIAstappen on X. Sure buddies. Blind fucking sheep, the lot of them.
kami04-11-2026 - Honestly I can't imagine how sad they are as people. They hate Max so much because of his personality. But he has autism. Always we hear about having to be inclusive but as soon as you have autism the entire world is against you for not conforming to their social norms. I experience the same thing myself. It's so disgustingly sickening. But if your skin color is black you get all the favors imaginable. Meanwhile what, like 8% of the world population is white and everyone hates us. And Max is white and has autism so he has it even worse. Christianity is the only religion you're allowed to mock and criticize, we can't have church bells ringing but we can have arab calls to prayer on fucking loud speakers in places people live at least thrice a day. I guess inclusivity is blind to handicaps unless it's one people can see. Such as a wheelchair. Or when your race is not white, because then you apparently need help from the racist 'inclusive' people. Max is just always himself. Honest to a fault. Same as me. And these people will backstab him at any opportunity they see as a chance to disadvantage him one way or another. Always the same shit. 4 decades I walked on this earth now and it only gets worse every damn year. Dishonest trashy people, all of them. I remember another person who was honest to a fault and literally crucified for it. Nothing has changed in the meantime. Absolutely nothing. I'm so sick of it. So utterly disgusted. What a disgrace.
kami04-11-2026 - I agree. Funny that no explanation was offered, even the announcers were baffled. Just another example of the FIA doing what ever they choose; like giving points on Super Licenses for a Free Practice incident- just to set an example. If the cars had a different logo, an example wouldn't have been necessary.greenfarmer04-11-2026
- Geen woord gerept over de bullshit wissel die nergens op sloeg na de rode vlag. Blijkbaar is corruptie prima als het Hamilton zint.
kami04-11-2026

















