Aston Martin trapt op maandagochtend een week vol autopresentaties af met de onthulling van de AMR24. Dit jaar is het sleutelwoord van de Britse renstal 'hyperfocus' en daarmee hoopt Aston Martin aankomend seizoen zijn competitiviteit weer terug te vinden. Later in de week is het nog de beurt aan Ferrari, Mercedes, McLaren en Red Bull Racing om de nieuwe auto te presenteren.
Aston Martin is het zevende team dat de nieuwe bolide gaat laten zien aan de Formule 1-wereld. McLaren verraste in januari met de presentatie van de nieuwe livery, maar het team uit Woking zal later deze week de echte auto nog aan de wereld tonen. In de afgelopen weken onthulden Haas, Williams, StakeF1 Team, Alpine en Visa Cash App RB hun bolides. Aston Martin heeft al toegezegd dat het niet alleen de livery zal presenteren, maar dat de nieuwe details van de AMR24 ook zichtbaar zullen zijn.
Het is de vraag of Aston Martin meegaat in de trend die enkele andere teams zijn gestart. De auto zal, naar alle waarschijnlijkheid, overwegend groen zijn, maar het kan ook zomaar zo zijn dat de bolide veel kale stukken carbon zal hebben. Visa Cash App RB brak op vrijdag met deze trend door een auto te tonen die wel voorzien was van een volledige verflaag. Mogelijk presenteert Aston Martin ook een bolide met veel open stukken carbon om op deze manier het gewicht te verlagen.
'Hyperfocus' moet Alonso aan nummer 33 helpen
Vorig jaar was Aston Martin, vooral aan het begin van het seizoen, één van de grote verrassingen. In 2022 eindigde het team uit Silverstone nog op de zevende plek in het constructeurskampioenschap, maar ineens was de auto competitief genoeg om mee te strijden voor podiumplekken. Fernando Alonso liet zien dat hij zijn streken nog niet was verleerd en pakte in Bahrein direct een derde plek. Met het motto 'hyperfocus' moet Aston Martin weer goed aan het seizoen beginnen. Het team hoopt hiermee Alonso aan zijn 33e zege te helpen.
Aston Martin heeft middels een filmpje het doek van de AMR24 getrokken. De Britse renstal hoop met de nieuwe auto een 'sterke evolutie' van de vorige bolide op het circuit te zetten. Op de overwegend groene auto zijn wel degelijk enkele kale stukken carbon te vinden, maar desondanks is de livery niet heel anders dan die van vorig jaar. Met de nieuwe auto moeten nieuwe podiumplekken voor Alonso en Lance Stroll mogelijk worden gemaakt.
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
The Aston Martin AMR24 is here. Described by the team as “a strong evolution” of last year’s car, it is due to run for the first time at Silverstone today #F1