
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMika Häkkinen schijnt zijn licht op het weekend van Red Bull Racing. Hij is te spreken over de prestaties van de Oostenrijkse renstal en in het bijzonder over Max Verstappen. De Nederlander behaalde zijn veertiende raceoverwinning en pakte daarmee een record. Toch hing er nog wel een donkere wolk over het weekend, vanwege de straf die Red Bull kreeg voor het overschrijden van het budgetplafond in 2021.
Häkkinen is erg onder de indruk van de prestaties van de coureurs- en constructeurskampioen van dit jaar. 'Het is een ongelooflijk seizoen geweest voor Max en het Red Bull-team', begint de oud-Formule 1-coureur bij Unibet. 'Ze bevinden zich in die perfecte positie om volledig vertrouwen te hebben in zichzelf, hun auto en racestrategie', vervolgt de Fin. Ook in Mexico lieten het team en de coureur weer zien wat ze waard zijn. 'In het begin van de race slaagde Max erin goed voor zijn zachte banden te zorgen, ondanks Lewis (Hamilton, red.) die hard pushte op de tweede positie.'
De tweede stint had Verstappen echter een minder grote dreiging van Mercedes. 'Toen Max vervolgens overstapte naar mediums, kon je zien dat keuze van Mercedes van harde banden voor Lewis te conservatief was', vertelt Häkkinen. 'In feite reden de coureurs van Mercedes de hele race op banden die een compound te hard waren, terwijl Red Bull het precies goed deed.'
Verstappen wist in Mexico het record van meeste overwinningen in een seizoen te bemachtigen. 'Het is te gek om veertien Grands Prix in één seizoen te winnen, iets wat we nog nooit eerder hebben gezien. Het is een fantastische prestatie voor Max en zijn team, en daar kunnen ze in Brazilië en Abu Dhabi gemakkelijk aan toevoegen', vertelt de oud Formule 1-coureur overtuigd. Sergio Pérez, voor wie het zijn thuisrace was, eindigde als derde. 'Dat laat zien hoe krap de marges werkelijk zijn. Max zit op een ander niveau.'
Häkkinen: 'Met financiële reglementen is er een grijs gebied'
Behalve goede prestaties stond het weekend van Red Bull ook in het teken van de straf die het team kreeg, voor het overschrijden van het budgetplafond. 'Het eerste wat ik wil zeggen is dat ik blij ben dat deze zaak nu gesloten is en de straf van de FIA is geaccepteerd door Red Bull', zegt Häkkinen. 'Met technische en sportieve reglementen heb je over het algemeen een duidelijke beslissing, maar met de financiële reglementen was er altijd een grijs gebied.'
De 54-jarige vindt het een heftige bestraffing. 'De straf van Red Bull voor de kleine overschrijding is nog steeds aanzienlijk. Veel meer dan de financiële of aerodynamische sanctie.' Wel vindt hij het een goede beslissing van de FIA. 'Het goede ding is dat geen enkel team het risico wil nemen dit volgend jaar te herhalen, dus hoewel het een zeer moeilijk en controversieel moment is geweest voor Red Bull, geloof ik dat het op de lange termijn de Formule 1 ten goede zal komen', eindigt Häkkinen.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026 - 😅😅BellaBenni06-11-2026















