De overstap van Lewis Hamilton naar Ferrari brengt niet het gedroomde succes. Hamilton weet op een sprintzege na nog geen potten te breken en de coureur die voor hem het veld moest ruimen heeft het ook niet makkelijk bij Williams. Johnny Herbert heeft echter goed nieuws voor Carlos Sainz, want hij ziet een mogelijkheid voor de Spanjaard om terug te keren naar de scuderia.
Nog voordat het 2024-seizoen begon, wist Sainz al dat hij in 2025 bij een ander team zou rijden. De Spanjaard moest weg, omdat Ferrari zevenvoudig wereldkampioen Hamilton had aangetrokken. Verschillende teams zouden geïnteresseerd zijn geweest, maar uiteindelijk viel de keuze op Williams. Er was geen sprake van een droomstart, al hielp hij de mensen op de pitmuur teamgenoot Alexander Albon naar een puntenfinish te leiden in Australië. Albon staat inmiddels op 54 punten en bekleedt daarmee plek acht in het kampioenschap, de positie van Sainz staat gelijk aan het aantal punten dat hij tot nu toe pakte: zestien.
De vervanger van de Spanjaard worstelt ook en suggereerde zelfs dat zijn samenwerking met Ferrari niet lang zou duren. ‘Toen Hamilton zei dat er achter de schermen dingen gaande zijn, wist ik niet precies wat hij daarmee bedoelde’, stelt Herbert, geciteerd door Grosvenor Casino. Hij sluit niet uit dat Ferrari daadwerkelijk op zoek is naar een andere rijder voor het tweede stoeltje. ‘Een mogelijke interpretatie is dat er al gesproken is over het vervangen van de coureur. Is dat iets waar al over gesproken is?’ vraagt hij zich af.
Wie zou Hamilton moeten gaan vervangen?
Herbert kan het niet laten verder te speculeren over wat er allemaal gaande is achter de schermen bij Ferrari en waar Hamilton het over had toen hij in Hongarije met een beteuterd gezicht de pers te woord stond. Slechts een dag eerder noemde hij zichzelf nutteloos. ‘Misschien is er gezegd dat als het niet beter wordt, Ferrari zichzelf in een positie moet brengen waarin de volgende coureur klaarstaat voor volgend jaar. Misschien zeggen ze allebei dat als het niet werkt, het moment daar is, dat het tijd is’, zinspeelt Herbert op een mogelijk vervroegd pensioen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Mocht Hamilton daadwerkelijk gaan vertrekken, dan is het de vraag wie hem gaat vervangen. Zhou Guanyu en Antonio Giovinazzi zijn regelmatig te zien in de Ferrari-garage, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat een van hen de Brit zou vervangen. ‘Ik denk niet dat het Verstappen zal zijn’, stelt Herbert, die er vanuit gaat dat de Nederlander volgend jaar vanuit zijn RB22 Mercedes en Aston Martin goed in de gaten zal houden, om vervolgens een beslissing te maken over 2027. ‘Het zal een van de jongere coureurs kunnen zijn, denk ik.’
Sainz mag hopen op terugkeer naar Ferrari
Een van de kanshebbers op het Ferrari-stoeltje, dat in principe ook in 2026 nog van Hamilton is, is Sainz. Herbert haalt een interview met de Madrileense coureur aan waarin hij gevraagd werd naar een eventuele terugkeer naar zijn voormalige team. De Spanjaard sloot niet uit dat dit eventueel zou gaan gebeuren. ‘Ik zag een kort interview met Carlos Sainz en toen hem werd gevraagd of hij terug zou gaan naar Ferrari, antwoordde hij: Ja, misschien wel’, parafraseert Herbert.
De voormalig steward zou Sainz geen slechte keus vinden, want de Spanjaard deed het volgens hem uitstekend bij de Italiaanse renstal. ‘Carlos deed het absoluut fantastisch en hield Charles echt onder controle. Hij is nog jong’, zegt Herbert over Sainz, die begin september 31 kaarsjes uit mag blazen. ‘Hij doet het nog steeds goed, ook al heeft hij het een beetje moeilijk bij Williams. Maar we weten hoe goed hij was toen hij bij Ferrari zat’, prijst Herbert hem.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties