Mercedes nog niet tevreden met spatborden: 'Maar het is zeker de moeite waard'

Formule 1
zaterdag, 22 juli 2023 om 10:41
m372505
Andrew Shovlin, head of trackside engineering bij Mercedes, is nog niet helemaal tevreden met het idee van de spatborden. De Brit denkt dat er nog enkele dingen uitgedacht moeten worden, aangezien de spatborden niet alle spray tegenhouden en het monteren van de onderdelen voor problemen kan zorgen. Toch heeft Mercedes voldoende vertrouwen in het project van de FIA.
Afgelopen week hebben de teams de Pirelli geholpen met een bandentest. Tegelijkertijd testten de teams ook een nieuw idee van de FIA, namelijk spatborden. Het bestuursorgaan wil de regenraces veiliger maken door ervoor te zorgen dat de hoeveelheid spray wordt geminimaliseerd. De spatborden moeten de Grands Prix niet alleen veiliger maken, maar het moet ook situaties voorkomen zoals in 2021, toen de Grand Prix van België niet echt door kon gaan.
Er is echter nog wel voldoende werk aan de winkel voor de FIA. 'De spatborden zijn op dit moment nog niet klaar om in productie te gaan en gereguleerd te worden. Dus er is zeker werk te doen', geeft Shovlin aan tegenover onder andere F1Maximaal. Er zitten zeker wel voordelen aan de spatborden, maar ze lossen niet alle problemen op. 'Ze verbeteren de spray die je krijgt van de banden, maar er komt nog steeds veel uit de diffuser, omdat de achtervleugel het omhoog trekt. Dat is allemaal heel krachtig.'

Shovlin: 'Het is zeker de moeite waard'

Er zijn nog veel vraagtekens rondom het gebruik van de spatborden. Shovlin heeft vertrouwen in de FIA en zal samen met Mercedes het bestuursorgaan de volledige steun geven. 'Je moet de race stoppen om deze dingen te monteren, of de race mag nog niet begonnen zijn om ze te monteren. Maar het doel om ervoor te zorgen dat we de fans, die betaald hebben om op zondag naar het circuit te komen, een race kunnen bieden om naar te kijken, is zeker de moeite waard om te doen', aldus Shovlin.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading