lando-norris-mclaren-gp-nederland-2025-zondag Formule 1
Formule 1

Norris blijft koel onder uitvalbeurt: 'Zo is het leven, wat kan ik eraan doen?'

lando-norris-mclaren-gp-nederland-2025-zondag

Lando Norris zag zijn race op Circuit Zandvoort tot een vroegtijdig einde komen en kwam met lege handen thuis. Oscar Piastri won de race en vergrootte daarmee het gat tussen hem en Norris van negen naar 34 punten. De Brit is er uiteraard niet blij mee, maar geeft aan er niet over in te zitten, gezien het geen persoonlijke fout was.

Norris ontkent niet dat hij flink baalt van de DNF, waardoor hij kostbare punten verloor. 'Ik bedoel, natuurlijk is het frustrerend', zegt hij tegen de media, waaronder F1Maximaal.nl. Toch zit hij er niet al te lang mee. 'De reden maakt het vrij gemakkelijk om er gewoon overheen te stappen, weet je', legt hij uit. 'Als het iets was wat ik had gedaan, zou ik mezelf waarschijnlijk enorm verwijten of zou ik er nog steeds behoorlijk down over zijn', vertelt de McLaren-coureur.

Het was de McLaren zelf en niet Norris die een einde maakte aan zijn race, wat het voor hem erg gemakkelijk maakt ermee om te gaan. 'Het is vrij gemakkelijk om gewoon te zeggen: Nou ja, zo is het leven. Ja, wat kan ik eraan doen?' zegt hij in Monza, slechts een paar dagen na de onfortuinlijke uitvalbeurt. 'Ja, het is verrassend makkelijk voor mij om het achter me te laten', geeft hij aan zelfs een beetje verrast te zijn dat hij het zo makkelijk een plek kon geven. Dat er meteen een nieuw raceweekend volgt, helpt daarbij.

Norris werkt aan omgang met moeilijke momenten

Norris had eerder wel eens problemen met het omgaan met tegenslagen. 'Ik bedoel, het is een van de dingen waar ik veel aan heb gewerkt, buiten het circuit om, los van mijn rijstijl en de algemene zaken', stelt hij. Hij merkt dat het beter gaat. 'Er is verandering en er zijn zeker dingen die ik heb verbeterd. Dat betekent niet dat ik niet geïrriteerd en gefrustreerd raak als ik niet goed presteer, fouten maak, de pole misloop of races niet win', maakt hij er een kanttekening bij. 'Ik raak nog steeds gefrustreerd door die momenten en ik raak nog steeds ontmoedigd', geeft de nummer twee van het kampioenschap toe.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

lando-norris-mclaren-gp-nederland-2025-zondag-3
Norris viert met de rest van McLaren Piastri's zege.

De Brit kan zijn teleurstelling en frustratie nu beter scheiden van andere zaken. Daar was hij niet altijd goed in, wat invloed had op hemzelf, maar hem ook op kritiek kwam te staan. 'Ik denk dat ik er nu veel beter mee om kan gaan en dat ik het geen invloed laat hebben op andere dingen, of dat nu de mensen om me heen zijn of mijn werk voor het volgende weekend', legt hij uit. Hij ziet daar een zeer waardevolle ontwikkeling. 'Ik zou zeggen dat het belangrijkste is, dat het geen gevolgen heeft voor de toekomst', aldus Norris.

Pech overkomt iedereen in het leven

In dat opzicht is coureur zijn net als elke andere baan, vermoedt de Brit. 'Je zult momenten hebben waarop je niet gelukkig bent', realiseert hij zich. 'Het belangrijkste is om ervan te leren en het je niet langer dan een dag, twee dagen, wat het ook mag zijn, te laten beïnvloeden', vervolgt de Brit. Norris voegt eraan toe dat een coureur tegenslagen, of je er iets aan kunt doen of niet, geen invloed moet laten hebben op je ontwikkeling en voorbereiding voor het volgende weekend', benadrukt hij.

Even balen en dan weer door, lijkt zijn motto. 'Maar ja, zoals ik al zei, ik heb het achter me gelaten omdat ik het gewoon als een beetje pech kon beschouwen', komt Norris weer terug op de eerste vraag. 'En dat overkomt iedereen wel eens in het leven, dus zo is het nu eenmaal', sluit hij het onderwerp rustig af.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws