Lando Norris is nog altijd de leider in het kampioenschap, maar ziet zowel Max Verstappen als Oscar Piastri het gat verder dichten. Toch weet de Brit zeker dat het niet aan de papaya rules ligt dat McLaren zich in een benarde positie bracht. Zo is het leven nou eenmaal, stelt de coureur. Norris behoudt dus de leiding en is nog steeds de titelfavoriet met zijn voorsprong op de andere twee kandidaten. Toch is hij na het mislopen van P2 en het podium Ăźberhaupt niet erg blij. âHet is moeilijkâ, stelt hij tegenover Sky Sports. âWe moeten gewoon vertrouwen hebben in het team dat ze de juiste beslissing nemenâ, wil hij kwijt over het safetycar-voorval.
'Zo is het leven', stelt Norris alweer vast
McLaren was het enige team dat tijdens de safetycar niet naar binnen kwam voor nieuwe banden. âHet is altijd een gok. Ik heb het gevoel dat wij in zekere zin de gok hebben genomenâ, geeft Norris aan.
Andrea Stella en
Zak Brown gaven op hun beurt al aan dat ze niet hadden verwacht dat iedereen naar binnen zou gaan. âNu blijkt het de verkeerde beslissing te zijn geweest en hadden we het niet moeten doenâ, concludeert de Brit.
Zowel Norris als zijn teamgenoot liepen kostbare punten mis door de foute beslissing. âOscar verloor de overwinning en ik verloor P2â, betreurt Norris de uitkomst. âWe hebben vandaag geen goed werk geleverd, maar we hebben in andere races veel goed werk geleverd en daardoor hebben we zeven of zes races geleden het constructeurskampioenschap gewonnenâ, probeert de McLaren-coureur nog positieve punten te zien. âHet was niet onze beste dag, maar zo is het levenâ, concludeert hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Norris verloor al snel zijn tweede plek aan Verstappen.
De Brit krijgt de vraag voorgelegd of de papaya rules beide coureurs benadelen. Norris spreekt duidelijke taal over dit onderwerp. âDat heeft er niets mee te makenâ, benadrukt hij meteen. âIedereen blijft dat denken, maar het heeft er niets mee te maken. We zijn vrij om te racenâ, stelt hij. Stella bevestigde dit na de race ook. In Abu Dhabi mogen de coureurs ook weer vrij racen, ook al lopen ze de kans dat Verstappen de titel wint.
Norris doet zijn petje af voor het team van Verstappen. âRed Bull was vandaag net zo snel als gisterenâ, stelt hij vast. Het strategische team van de Oostenrijkse renstal besloot wel direct naar binnen te gaan en won daardoor uiteindelijk de Grand Prix. âZe hebben als team beter werk geleverd en de juiste beslissing genomen. Dat is allesâ, zegt de coureur.
'Je kunt niet altijd alles goed doen'
Bij McLaren zal er nog eens goed naar de beslissing worden gekeken, gaf Stella aan. Ook Piastri zal zich het een en ander afvragen over de strategie. âWe gaan alles evalueren en kijken wat we beter hadden kunnen doenâ, benadrukt Norris. Dat er iets misgaat, staat vast. Hoe het heeft kunnen gebeuren, zal dus onderwerp van gesprek zijn. âWe weten al dat we niet de juiste beslissing hebben genomenâ, aldus Norris.
De Brit baalt, maar kan het ook wel relativeren. âJe kunt niet altijd alles goed doen, weet jeâ, zegt de leider van het kampioenschap. Voor hem is de schade dan ook minder groot dan voor zijn teamgenoot, al staat de gehele top drie nu dicht bij elkaar. âZij doen hun werk. Ik doe mijn werk. Als we dat doen, komt het wel goedâ, sluit Norris nog enigszins optimistisch af.