
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleJolyon Palmer denkt dat Ferrari zich vergiste in de snelheid van Sergio Pérez op de intermediates. Hierdoor besloot de Italiaanse renstal Charles Leclerc naar binnen te roepen, maar dat was uiteindelijk de verkeerde keuze voor de Monegask. Hierdoor kon Pérez de overwinning naar zich toe trekken, terwijl Leclerc, ondanks zijn poleposition op de zaterdag, de race niet meer kon winnen.
De coureurs voelden al redelijk vroeg aan dat de baan snel aan het opdrogen was. Pierre Gasly was de eerste coureur die de overstap maakte van wets naar intermediates. 'Toen Gasly overstapte op de intermediates kon de rest van het veld gaan denken aan hun strategie', zegt Palmer in zijn analyse op F1TV. 'Je zag dat hij ruim vijf seconden sneller was dan de coureurs op de wets. Toen liet Gasly aan iedereen zien dat je wel kon inhalen op Monaco.'
Red Bull Racing kon de strategie bepalen vanaf de derde en de vierde plek. Ferrari reageerde niet goed op de pitstop van Pérez. 'Red Bull haalde Pérez naar binnen omdat ze niks te verliezen hadden. Het was wel cruciaal voor Pérez dat Lando Norris in de volgende ronde naar binnen ging, want anders had hij de hele race vijfde gelegen. Toen hij in de vrije lucht reed, kon hij alle potentie uit de intermediates halen. Dat was het moment waarop Ferrari besloot Leclerc naar binnen te halen. Toen was het al te laat.'
Ferrari kost Leclerc de overwinning
Leclerc deed op zaterdag het meest belangrijke van het weekend door poleposition te pakken. Ook in de race leek hij de overwinning te kunnen pakken. 'Leclerc heeft het hele weekend niks fout gedaan. Hij pakte heel simpel poleposition en het leek erop alsof hij makkelijk de race zou winnen. Toen werd hij naar binnen gehaald door het team en verloor hij zijn plek, aangezien Ferrari de snelheid van Pérez verkeerd had ingeschat. Dat heeft Leclerc de overwinning gekost, want ze hadden Leclerc buiten moeten laten', aldus Palmer.
Lees ook
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026 - 😅😅BellaBenni06-11-2026
- Wow, niet alleen door je eigen teambaas op je plek gezet worden, maar dit mede ahv je allergrootste kwelgeest, is next level op je plek gezet worden. Vasseur laat hier duidelijk zien wie er vooral niét de baas is! Nou, kom er maar in Britse pers. 😛
peterheijnen3306-11-2026


















