Favoriet McLaren heeft het raceweekend in Imola als snelste geopend. Oscar Piastri zette de eerste tijd neer, al gaven Lando Norris, Carlos Sainz, George Russell, en Lewis Hamilton minder dan een tiende toe. Max Verstappen klokte de zevende tijd op drie tienden achterstand, en uitte zijn frustraties over het gebrek aan grip aan de achterkant bij de RB21. De meeste coureurs reden op de C6-banden, waardoor de sessie niet al te representatief was.
De tweede triple header van het seizoen gaat dit weekend van start in Imola, waar de fans op vrijdag op aangename omstandigheden getrakteerd werden. Met een temperatuur van achttien graden en een waterig zonnetje reden de coureurs voor het eerst naar buiten, waarbij Oliver Bearman het bal aftrapte. Veel collega's volgden zijn voorbeeld, want na vier minuten stond alleen Alexander Albon nog binnen, terwijl de ogen ook op de teruggekeerde Franco Colapinto gericht waren.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Verkenning met de C6-banden
Verschillende coureurs kozen in die eerste stint meteen voor de ultrazachte C6-banden. Deze banden worden voor het eerst gebruikt in een raceweekend, en teams vrezen dat die banden met moeite een ronde kunnen overleven. De coureurs willen dan ook zo zuinig mogelijk zijn op de mediumbanden en harde banden, zeker aangezien er een kans is dat de C5-banden in de kwalificatie over één ronde zelfs sneller zijn dan de zachte C6-banden. Alleen Haas, Sauber en Alpine openden de sessie met de mediumbanden.
Kimi Antonelli, Lando Norris, en Max Verstappen openden met de snelste tijden, al dook Yuki Tsunoda verrassend onder die toptijden. Verstappen zocht de pitstraat alweer op na één snelle ronde, terwijl andere coureurs rond bleven rijden. Het gripniveau verbeterde snel, waardoor Tsunoda enkele minuten later alweer op meer dan een seconde achterstand stond van Norris. Na tien minuten stonden de coureurs van McLaren en Mercedes in de top vier, met beide Red Bulls in de pitstraat.
Ook Aston Martin maakte een goede eerste indruk. Het Britse team was in Miami nog het langzaamste team, maar beschikt dit weekend over upgrades, waarmee Fernando Alonso en Lance Stroll zich in de voorlopige top acht wisten te nestelen, samen met de Ferrari-rijders. Dat de mediumbanden over één ronde een serieuze optie zijn, bewees Gabriel Bortoleto wel. De rookie van Sauber stond na twintig minuten op een tweede plek met hardere banden dan nummer één Norris.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Verstappen met moeizame start
Zoals verwacht vormden de RB21 en de C6-banden geen goede combinatie, en dat verklaart dan ook waarom Red Bull Racing aan het begin van de sessie meteen een sessie van die te zachte banden wilde afstrepen. Verstappen keek bij een tweede poging na twee sectoren tegen een achterstand van ruim twee tienden op de nieuwe snelste man, George Russell, aan, maar verloor bijna een seconde in de slotsector.
Pierre Gasly was veel positiever en liet weten dat de auto erg goed aanvoelde. Hij was dan ook een van de weinige coureurs op de mediumbanden. De Fransman schoof op naar de tweede tijd, drie tienden achter Russell. Met Antonelli op P3 na 25 minuten kende Mercedes een zeer goede start van de sessie. Dat kon niet gezegd worden van Red Bull en Ferrari. Waar Verstappen het vooral lastig leek te hebben met bandenslijtage, leken de Ferrari-coureurs totaal geen balans en grip te hebben.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Verstappen deed halverwege de sessie een nieuwe poging, en hield zich nu beter staande in de laatste sector. De Nederlander kwam nog drie tienden tekort op de tijd van Russell, die weliswaar eerder was neergezet. In de minuten daarna gingen Carlos Sainz en Oscar Piastri echter sneller dan de regerend wereldkampioen. Piastri greep daarbij de eerste plek, die hij te danken had aan zijn snelle laatste sector en dus het bandenmanagement. Norris was na twee sectoren twee tienden langzamer en vergooide zijn ronde daarna in de laatste bocht.
Gasly wisselde in de tweede helft van de sessie naar de zachte banden, en was daarop nog sneller. De Alpine-coureur schoof tijdelijk op naar een derde plek. Hij werd al snel twee plekken terugverwezen. Lando Norris presteerde in zijn volgende snelle ronde beter en klokte de tweede tijd, terwijl landgenoot Lewis Hamilton naar P4 ging. De Ferrari-coureur klaagde daarbij nog steeds over problemen bij het remmen. Na veertig minuten stonden veertien coureurs binnen zes tienden, met McLaren vooraan, Russell op P3, en Verstappen op P7. Tsunoda kwam niet verder dan een voorlopig zestiende plek en had vooral veel last van verkeer.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Racesimulaties
Veel teams sloten de eerste vrije training af met een racesimulatie. De data van die racesimulatie zal echter niet erg representatief zijn, omdat het zeer onwaarschijnlijk is dat de C6-banden in de race ingezet worden. De teams houden de hardere banden nog achter de hand voor later in het weekend. Sauber, Haas en Alpine gebruikten één set van de mediumbanden en één set van de zachte banden in VT1, terwijl de andere zeven teams voor twee sets van de zachte banden kozen. Deze coureurs bewaren hun drie sets mediumbanden en twee sets harde banden dus voor latere sessies.
Piastri sloot de sessie dus als snelste af, nadat er geen tijdsverbeteringen meer kwamen in de slotminuten. Lando Norris, Carlos Sainz, George Russell, en Lewis Hamilton kwamen echter allemaal minder dan een tiende tekort. Pierre Gasly, Max Verstappen, Alexander Albon, en beide Saubers sloten de top tien af, met dus zeer kleine verschillen. Hoewel Verstappen slechts drie tienden toegaf op de snelste tijden, was de Limburger zeer gefrustreerd. Verstappen maakte meerdere gebaren in de cockpit en klaagde dat hij zich niet comfortabel voelde met de achterkant van de auto. De sessie werd afgesloten met een crash van Gabriel Bortoleto.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties