Traditiegetrouw presenteert
Pirelli enkele uren voor de race een voorspelling van de strategieën, op basis van hun data. Uit de informatie van de Italianen blijkt dat een twee-stopper de snelste strategie blijkt, waarbij men na een stint op de medium band tweemaal overstapt op de harde (C3) band. Een andere optie is een één-stopper, waarbij men de stint op de medium band zo lang mogelijk uitrekt en daarna een lange stint op de harde band rijdt.
Met het oog op de beschikbare banden, heeft Perez echter een beperkte keuze als het gaat om de bandenstrategie in de race. Het schema onder deze alinea laat namelijk zien dat de teamgenoot van
Max Verstappen slechts één harde band beschikbaar heeft voor de race, waardoor de voorspelde snelste strategie automatisch geen optie meer wordt. Het is dan ook goed denkbaar dat Perez voor een één-stopper zal gaan, of een twee-stopper met een harde en een medium band. Die laatste optie is echter een stuk langzamer, tenzij er sprake is van een gunstige safety car tijdens de race.