Sky Sports onder de indruk van Red Bull: 'Het enige drama was de crash'

Formule 1
zondag, 01 februari 2026 om 11:19
max-verstappen-red-bull-racing-barcelona-wintertest-test-rb22-1
Red Bull Racing verraste vriend en vijand door best wel snel uit de startblokken te komen met Red Bull Powertrains. Red Bull had nog nooit eerder zelf een motor geproduceerd, maar het lijkt ze dus wel goed afgegaan te zijn. En dat terwijl de media vrij lage verwachtingen hadden van de Oostenrijkse renstal.
Mercedes en Red Bull vonden een loophole wat betreft het compressievermogen en lijken daar na een goede start in Spanje profijt van te hebben. Ondanks deze loophole lagen de verwachtingen lang niet zo hoog als het geval was bij Mercedes. De Duitse renstal werd meteen topfavoriet, maar naar de samenwerking tussen Red Bull en Ford met het Red Bull Powertrains-project werd vooral sceptisch gekeken.

Slapeloze nachten zijn het waard

Vanuit Red Bull zelf waren er ook niet enkel positieve geluiden. Het project, dat onder leiding van Christian Horner werd opgepakt, zorgde volgens Laurent Mekies wel voor wat slapeloze nachten. Die lijken het op het eerste gezicht dus zeker waard geweest te zijn. Er zijn geen opstartproblemen of zogenaamde kinderziektes ontdekt bij de motor die gebruikt wordt door het hoofdteam en zusterteam Visa Cash App RB.
De coureurs hebben ook flink wat ronden kunnen afleggen en vallen qua totaal aantal ergens in de middenmoot, waar Mercedes juist helemaal bovenaan staat met wel 500 ronden. Isack Hadjar, de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen, was in elk geval blij hoe het ervoor stond, ondanks de flinke crash die hij maakte. ‘Het was verrassend genoeg behoorlijk productief. We hebben veel meer ronden kunnen rijden dan we hadden verwacht’, zei hij op de maandagavond al.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-barcelona-wintertest-test-rb22-12
Sky Sports is onder de indruk van Red Bull.
Bij Sky Sports viel het ze ook op dat Red Bull het prima voor elkaar heeft. ‘Er leken gedurende de week geen grote problemen te zijn met de krachtbron voor beide teams’, stelt het medium. ‘Het enige drama voor Red Bull was de crash van Hadjar op dinsdag in de regen, wat vragen opriep over hun beslissing om die dag te rijden, gezien de voorspelling van helder weer voor donderdag en vrijdag.’ Bij Ferrari werd er juist weer gezegd dat rijden in de regen erg nuttig was.
De crash zorgde voor wat vertraging, waardoor Verstappen pas vrijdag weer in actie kon komen. Dat is nog altijd beter dan bij enkele andere teams. Williams haalde de testdagen niet eens en zal haar eerste krachtmeting in Bahrein moeten doen. Aston Martin arriveerde te laat en kon maar een beperkt aantal ronden rijden. Het werden er uiteindelijk wel opvallend weinig, slechts 65. Desondanks leken Lance Stroll en Fernando Alonso best tevreden.

Trage start voor Cadillac en Audi

De nieuwe teams op de grid hebben opstartproblemen. ‘Het volledig nieuwe team Cadillac leek verschillende problemen te ondervinden, waardoor ze slechts 164 ronden konden afleggen, het minste aantal van alle teams die drie dagen hebben gereden’, stelt Sky Sports. Hier wordt Aston Martin dus niet meegerekend, gezien zij slechts twee dagen reden. Dit klinkt niet heel veelbelovend voor het team dat Valtteri Bottas en Sergio Pérez laat terugkeren in de Formule 1.
Het andere nieuwe team is Audi, dat het voormalige Sauber heeft overgenomen en ook met een eigen krachtbron rijdt. Zij kenden aan het begin van de week ook enkele problemen. De analisten van Sky Sports zien het echter zonnig in. ‘Hoewel deze teams misschien niet meteen goed van start zijn gegaan, is het de bedoeling dat ze na nog zes testdagen in Bahrein een respectabele prestatie kunnen neerzetten tijdens de eerste ronde van het seizoen in Melbourne’, sluit het medium af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading