
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMarc Surer is ervan overtuigd dat Max Verstappen nog altijd tot de beste coureurs van de Formule 1 behoort. Volgens de voormalig Formule 1-coureur laat Verstappen vooral op snelle circuits zien waarom hij zich onderscheidt van zijn concurrenten. De Nederlander durft volgens Surer risico's te nemen zonder daarbij de controle over zijn auto te verliezen.
Verstappen kan volgens Surer vooral profiteren wanneer een circuit vraagt om vertrouwen en lef. Op snelle banen krijgt een coureur meer mogelijkheden om het verschil te maken door later te remmen en hogere snelheden mee te nemen. "Aan de ene kant heb je het rijgedrag van de auto, waar veel coureurs over klagen vanwege de voorkant. Aan de andere kant heb je het opladen van de batterij, het superclipping en alles wat voorkomt dat iemand met 340 kilometer per uur op een bocht af kan gaan en op het laatste moment kan remmen", legt Surer uit tegenover Formel1.de.
Juist op dat soort momenten ziet Surer Verstappen boven komen drijven. De Red Bull-coureur kan volgens hem beter omgaan met de grenzen van de auto en weet bovendien wanneer hij risico kan nemen. "Daar zie je het verschil. Op snelle circuits is Max plotseling weer terug, omdat hij het verschil kan maken als hij ook de durf heeft", stelt de Zwitser.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Max Verstappen kan vaak iets extra's geven in een race.
De Madring vormde daar volgens Surer een duidelijk voorbeeld van. Het nieuwe circuit in Madrid vraagt op verschillende plekken om hoge snelheden en laat weinig ruimte voor fouten. Verstappen kon volgens Surer juist daar laten zien dat hij bereid is om de limiet op te zoeken zonder die daadwerkelijk te overschrijden.
"Je kunt klagen over het circuit in Madrid, maar op deze baan heb je durf nodig. Je rijdt op hoge snelheid langs de muur en als er iets misgaat, kun je een flinke crash krijgen. Max was daar goed", aldus Surer. Volgens hem bewijst dat dat Verstappen nog altijd over een bijzondere kwaliteit beschikt.
Surer ziet uniek voordeel van Verstappen
Voor Surer draait het daarbij niet simpelweg om harder rijden. Het vermogen om risico's te nemen heeft pas waarde wanneer een coureur de auto onder controle weet te houden. "Ik denk dat het bewijst dat Max nog steeds de mogelijkheid heeft om dingen beter te doen, risico te nemen en het toch onder controle te houden. Dat is de kunst. Niet alleen risico nemen en vervolgens crashen, maar het onder controle houden", legt hij uit.
Dat vermogen zorgt volgens Surer voor een duidelijk verschil binnen Red Bull. De prestaties van de teamgenoten van Verstappen laten volgens hem zien dat de auto niet zomaar een pakket is waarmee iedere coureur hetzelfde resultaat kan behalen. Daarmee blijft Verstappen volgens de Zwitser een belangrijke maatstaf binnen het team.
Surer werd dan ook gevraagd of hij Verstappen, ondanks de opkomst van Kimi Antonelli, nog altijd als de beste coureur van de Formule 1 ziet. Zijn antwoord is duidelijk. "Ja. Kijk gewoon naar wat anderen met deze auto doen. We hebben gezegd dat ze dichter bij elkaar zijn gekomen, maar er zijn nog steeds werelden van verschil", stelt Surer.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Surer ziet Verstappen nog altijd als de beste coureur.
Surer geeft daarnaast toe dat hij verbaasd was toen Verstappen besloot zijn toekomst aan Red Bull te verbinden. De Nederlander verlengde zijn contract met het team, ondanks de prestaties van de auto en de sterke ontwikkeling bij concurrenten. "Ja, ik was verrast", antwoordt Surer kort wanneer hem wordt gevraagd of de contractverlenging van Verstappen hem verbaasde. De keuze van de viervoudig wereldkampioen laat volgens de Zwitser zien dat Verstappen vertrouwen blijft houden in de richting waarin Red Bull zich ontwikkelt.
Surer ziet Red Bull de juiste kant op gaan
Volgens Surer verdient Red Bull bovendien meer krediet voor de stappen die het team gedurende het seizoen heeft gezet. De Oostenrijkse renstal kende een moeilijke periode, maar heeft volgens hem laten zien dat het in staat is om de auto gedurende het jaar te verbeteren. "Ik denk dat ze hun werk goed doen, want we mogen niet vergeten dat ze voor wereldkampioenschappen hebben gevochten, meerdere races hebben gewonnen en vorig jaar bijna de titel hebben gewonnen", benadrukt Surer.
Vooral de ontwikkeling gedurende het seizoen geeft hem vertrouwen. "En nu lopen ze weer in. Iedereen die gedurende het seizoen kan inlopen, doet het goed. Daarom zie ik ze eigenlijk als een team dat de juiste kant op gaat", besluit de Zwitser.
Voor Verstappen blijft het ondertussen vooral zaak om het maximale uit die ontwikkeling te halen. Volgens Surer is de Red Bull nog niet op ieder circuit de sterkste auto, maar kan Verstappen met zijn bereidheid om risico's te nemen en zijn vermogen om binnen de limieten te blijven alsnog het verschil maken.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Met de staart tussen de benen opweg naar moeders schouders 😭😭 Hier is toch wel bewezen dan Juffrouw Russell nog lang geen kerel is.
ZX12R07-11-2026 - Natuurlijk moeten ze het er niet te vaak over hebben. De grootste verbetering 2026 en 2027 is een muilkorf voor Hamilton. Per drie in de aanbieding, nou dan graag Norris en Russell ook zo'n ding.
Supermax-07-11-2026 - Ik denk dat Lewis zijn grootste probleem met Max is, dat Max hem in werkelijk alles overtreft. Lewis was de maatstaf, Lewis was consistent, Lewis was de grote trekpleister, en eerlijk? Dat was Lewis ook voordat Max zijn entree maakte in de F1. In dat opzicht is zijn frustratie en vooral zijn afgunst naar Max toe ook goed te verklaren. Max was pas 16 toen RBR bekend maakte Max als 17 jarig ventje in de wagen te zetten, en de camera's draaide vanaf dat moment weg van Lewis en werden massaal op Max gericht. En het ergste voor Lewis was dat Max alles en iedereen overtrefte vanaf dat Max aan zijn eerste race begon. Lewis geluk was dat de Mercedes motor destijd zo dominant was dat, dat de titels voor het oprapen lagen. Maar heel langzaam begon de 'switch' van Mercedes dominantie naar de input van Max. De enige coureur die het Mercedes moeilijk kon maken was Max met een gare Renaultmotor. Mensen kwamen massaal naar het circuit, om met eigen ogen dat jonge ventje en zijn kunsten te aanschouwen. Sponsors die massaal instapte, bomvolle tribunes langs de circuits, landen die elkaar overboden om een race te mogen organiseren en Liberty media die vooral geld zag, nu dat knaapje van de F1 een sport maakte, die ineens iedereen van dichtbij wilde meemaken. Max haalde in op plekken die niet een zou kunnen, Max verdedigde op een manier waar men van hield en haatte, Max had schijt aan de elite in de sport. De groei die de sport destijds maakte, was geexplodeert. Is pas ondertussen 29 jaar en wordt door het overgrootte gedeelte van de kenners en liefhebbers gezien als de allerbeste die de sport ooit heeft voortgebracht, heeft de sport gigantisch doen groeien, en is ondertussen een voorbeeld voor de gehele autosport. Coureurs uit andere raceklasses praten nooit over Lewis als voorbeeld maar praten massaal over Max als het grote voorbeeld van de autosport. Max is ondertussen al teameigenaar, waarin die simcoureurs een kans geeft om voor het 'eggie' te rijden, breekt overal toeschouwers records waar die raced, was in de F1 dusdanig dominant dat de FIA er alles aan deed om hem te stoppen, de FIA veranderde regels om Max zodoende te kunnen stoppen maar was steeds instaat om die regels in zijn voordeel te draaien. Wat Lewis ooit was, is Max hedendaags, maar dan wel in tienvoud! Heeft consistensie naar een heel ander niveau gebracht, heeft dominantie naar een heel ander niveau gebracht, heeft de F1 groter dan ooit gemaakt, heeft deuren geopend voor jonge talenten en is een voorbeeld voor hele nieuwe generaties. Dus ja, het is heel begrijpelijk dat Lewis niet de beste vriend van Max is want alles wat Lewis dacht te zijn, heeft Max in werkelijk alles overtroffen. Als straks beide zijn gestopt, zal je zien dat de legacy die Max achterlaat waarschijnlijk zelfs Senna en Schumacher gaat overtreffen. En Max zijn woorden daarover als ie daar naar werd gevraagt? I just don't give a fuck!!SennA07-11-2026
- Je bent weer wakker Maxi
ZX12R07-11-2026 - Daar in de kelder welteverstaan Super.
ZX12R07-11-2026 - Een smeekbede is wanneer Lewis aan het eind van het seizoen in tranen en op zijn knieën aan Vasseur vraagt of hij mag blijven bij Ferrari. De 'smeekbede' van Sainz lijkt daar in de verste verte niet op en zijn antwoord is gewoon een simpel verzoek. Niet nodig om dit soort headlines te verzinnen m. i.BellaBenni07-11-2026
- Den Uyl is in den olie in den olie is de Uyl Koekoek, koekoek, ja Toto schijt in zijn broek. Laat hem daar maar lekker alleen gaan zitten, piept hij wel anders.
Supermax-07-11-2026 - Het zijn prachtige verhalen! Maar ik houd het kort en simpel. De enige geschikte Lewis Hamilton staat in het wassenbeelden museum.
Supermax-07-11-2026 - Eén ronde maakt nog geen Grand Prix winst. Zoals één zwaluw …
MaxMaximaal07-11-2026 - Dat is goed te begrijpen. Hamilton ziet zichzelf liever in de weerspiegeling van een vijver, zoals vaker het geval is bij narcisten,, en hoopt ooit te worden gekust door een kikker die hem verandert in een regen-racer …
MaxMaximaal07-11-2026

















