Uitslag eerste vrije training Grand Prix van Japan 2024 Formule 1 door Noa de Ruijter
vrijdag, 05 april 2024 om 5:45
Max Verstappen heeft de eerste vrije training op het Japanse Suzuka-circuit afgesloten als snelste. De Nederlander reed een 1:30.056 op de zachte band. Teamgenoot Sergio Pérez , Carlos Sainz en beide Mercedes-coureurs maakte de top-vijf compleet, met Lewis Hamilton als hekkensluiter op bijna vijf tienden afstand van Verstappen. Logan Sargeant maakte de eerste klapper van het weekend, en veroorzaakte daarbij ook gelijk de eerste rode vlag op Suzuka dit jaar.
loading
Cadillac heeft een goede zet gedaan om deze twee ervaren coureurs aan te nemen. Door de ervaring kunnen zij snel een goede basis creëren om het team op te zetten.
Aan de andere kant mogen de coureurs in hun handen knijpen met deze kans. Beiden zijn veld vulling en geen winnaars.
Hetzelfde laken als zeg maar het team Haas. Perez zijn vader zal zeggen: geef mijn zoon een goede snelle auto en hij wordt wereldkampioen. Perez moet oppassen met wat hij zegt. Mochten zijn prestaties tegenvallen dan kan hij niet meer zeggen dat hij bij Cadillac voor een dichte deur heeft gestaan. Cadillac bouwt een PU voor 2030, de volgende TD.
Deze kwam te vroeg. 'Audi is Audi. Als je het over Audi hebt, weten we dat ze het erg goed doen in alles waarin ze meedoen, zelfs in Le Mans.'
Dat kan wel zijn, maar ik zou Ford even Googlen als je toch bezig bent..
Audi komt om te winnen... gelukkig, zou tijd worden dat er een team kwam om te winnen.. Het verklaard wel waarom Toto zo fel reageert. Als er niks aan de hand is dan zou je de schouders op halen en zeggen van kom maar op met die test. Dat deed RB ook met de TD over de vloer destijds en vorig jaar met de beschuldiging van Mclaren dat RB in parc ferme de rijhoogte kon veranderen. Ze lieten zelfs met de kamera's van Sky erbij zien hoe het gereedschap dat ze hiervoor gebruiken werkt. Bottas is in ieder geval wel meer van je eigen niveau..
Wordt een spannende battle bij Cadillac.. Als dat de oplossing is van Mercedes, dan is het absoluut illegaal.
Van uitzettend materiaal in de cilinderkop zou je nog kunnen zeggen dat dat nog wel door de beugel kan, maar een aparte opening maken die gebruikt wordt van het verhogen van de compressie, met een apart leidinkje, dat riekt inderdaad naar een Ferrari-achtige oplossing. Dit betekent dat ze iets hebben ingebouwd dat een mechanisme vormt om de compressie te verhogen, en dat mag zeker niet. Ik vraag me af of iemand hem heeft verteld wat de betekenis in het Nederlands is. Elke keer als ik die naam voorbij zie komen denk ik aan een geslachtsdeel en dat dan in verband wordt gebracht met een zekere coureur in negatieve zin. Wel tot voor die jongen. Namen hoeven ze niet te noemen..
Als je de ideale coureur in je hoofd neemt voor deze auto's heeft iedereen maar 1 naam in zijn hoofd...
Franz Hermann En daar heeft ie dan weer de dweil voor nodig!
Cirkeltje rond 😅 Loading