Florida staat bekend als the sunshine state, maar waar de zon veel schijnt, kan het ook spoken. Daar komen de Formule 1-teams dit weekend achter. Voor de sprintrace nam de regen al extreme vormen aan in Miami, en het lijkt er steeds meer op dat het op de dag van de Grand Prix alleen maar erger gaat worden. Toto Wolff vroeg grappend om orkanen, maar inmiddels krijgen mensen vlakbij Miami het advies om te schuilen. De F1 Academy-race is ondertussen stilgelegd vanwege extreme stortbuien. Onderin dit artikel houdt F1Maximaal.nl de weerupdates voor je bij.
Het officiële account van de National Weather Service in Miami heeft zojuist een waarschuwing gedeeld met het advies om te schuilen in Immokalee, dat vlak bij Miami ligt. Met windsnelheden van tachtig kilometer per uur en hevige hagelstormen wordt mensen aangeraden om dekking te zoeken voor de storm. Naar verwachting zal het weer in de komende dagen alleen maar onstuimiger worden in Miami.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Op de website van de National Weather Service staan ook waarschuwingen voor extreem weer. Weather.com voorspelt onweersbuien in de komende uren. Dit kan aanhouden tot 19:00 uur lokale tijd, terwijl de start van de race om 16:00 uur op de planning staat. Tussen 15:00 uur en 16:00 uur wordt 86 procent kans op regen voorspeld. In de uren daarna zakt dit tot zo'n zestig procent. Momenteel is het nog droog in Miami, maar de verwachting is dat dit in het komende uur gaat veranderen.
Antonio Lobato, de commentator van het Spaanstalige DAZN, geeft aan dat hevige onweersbuien rond het circuit hangen, waarbij het onduidelijk is óf en wanneer deze onweersbuien boven het circuit komen te hangen. In Miami is de kans op een paar druppels klein: het blijft ofwel helemaal droog, of de hemelsluizen gaan volledig open. In dat geval zijn onderbrekingen en een uitgestelde start ook mogelijk.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Het is de vraag of Max Verstappen op regen zit te wachten. Gezien de korte buien betekent regen daarna vermoedelijk ook een opdrogende baan, en in die omstandigheden blinken de McLarens uit. Verstappen zal na de mislukte sprintrace zijn achterstand van negentien punten op Oscar Piastri meteen weer willen verkleinen. Bij McLaren houdt men het weer ook goed in de gaten. Het Britse team deelde zojuist dat het nu begint te regenen in Miami.
(Update 19:00 uur): Inmiddels is het hard aan het regenen in Miami. De F1 Academy-race begint dan ook achter de Safety Car.
(Update 19:20 uur): Het stortregent nu in Miami. Bij de F1 Academy zijn verschillende dames achter de Safety Car al gespind. De Safety Car lijkt inmiddels meer op een boot, en er wordt inmiddels dan ook met een rode vlag gezwaaid. Coureurs krijgen te horen dat er nog zwaardere buien aankomen.
(Update 19:30 uur): De wedstrijdleiding heeft laten weten dat de F1 Academy-race niet verreden zal worden. Hoewel het nu weer gestopt is met regenen, is de baan kletsnat. Daarnaast worden er ook nog nieuwe regenbuien verwacht.
(Update 19:55 uur): De FIA heeft verdere maatregelen genomen en heeft gedeeld dat de race mogelijk uitgesteld of afgelast wordt. Als er sprake van bliksem is, wordt personeel rondom het circuit aangeraden meteen dekking te nemen. De race wordt dan per direct stilgelegd. Auto's blijven dan niet in de fast lane staan, maar moeten terug geduwd worden naar de garages. Momenteel is het weer droog, maar wel wordt later meer regen voorspeld.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties