Max Verstappen is momenteel al bezig met zijn tiende seizoen als Red Bull Racing-coureur. De Nederlander weet dan ook precies wat hij wil, en ook hoe hij met de auto om moet gaan. Dat is voor zijn teamgenoten echter niet altijd het verhaal. Momenteel heeft Yuki Tsunoda het ook lastig als de teamgenoot van Verstappen, omdat de RB21 een lastige bolide is. Peter Windsor denkt dat Red Bull maar een enkele zorg heeft, en dat is dat Verstappen met de auto overweg kan.
Verstappen won de afgelopen vier seizoenen de wereldtitel, maar toch hebben zijn teamgenoten het altijd lastig om in de buurt te komen, ondanks dat de Red Bull dus snel genoeg is om races en kampioenschappen te winnen. Eerst was het aan Sergio Pérez om zich te meten met de Limburger, en in 2025 was deze zware taak toevertrouwd aan Liam Lawson, toch werd het na twee races in dit seizoen al de taak van Yuki Tsunoda.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Tsunoda heeft het ook allesbehalve makkelijk als de teamgenoot van Verstappen. De Japanner komt consequent snelheid te kort, vandaar dat het voor hem al een flinke opgave is om überhaupt in de punten te eindigen. De RB21 is geen makkelijke auto om te besturen, maar Windsor denkt niet dat de Oostenrijkse renstal het snel over een andere boeg gaat gooien. Hij denkt namelijk dat Red Bull enkel en alleen gefocust is op de prestaties van Verstappen.
Verstappen is de prioriteit
Windsor denkt dat de vraag ergens anders moet liggen. 'Waarom bouwen ze niet gewoon in het algemeen een snellere auto?', zo begint de Brit in een livestream op zijn eigen YouTube-kanaal. 'Als ze dat zouden weten, dan zouden ze dat ook wel doen. Of Yuki er goed mee overweg kan is totaal niet relevant, het gaat er alleen maar om wat Max ermee kan', zo verklaart de voormalig medewerker van Williams over de situatie bij het team van Red Bull Racing.
'Dat is het enige waar ze om geven. De tweede auto is maar de tweede auto', vervolgt hij. 'Het probleem is dat het op het moment gewoon niet zo’n hele goede auto is. Max op zijn best kan het voor elkaar krijgen om met die auto in de top drie te kwalificeren. Daarna kan hij er ook nog mee naar het podium. Wat betekent dat dan voor Tsunoda. Hij mag blij zijn als hij het derde deel van de kwalificatie haalt en dus in de top tien kan eindigen op zondag. Dat is gewoon het verschil tussen Max en Yuki', zo verklaart de Britse journalist.
Tsunoda is niet van topniveau
Verstappen won dit jaar al twee races, terwijl Tsunoda het dus ronduit moeilijk heeft. 'Wat ze niet hebben bij Red Bull, is een coureur als Lando Norris of Oscar Piastri in de auto naast Max', legt Windsor uit. 'Geen Lewis Hamilton of Charles Leclerc, omdat ze eigenlijk een soort b-coureur hebben. Dat is echt zonde. Als bijvoorbeeld Hülkenberg in de andere auto had gezeten, dan was het ook een ander verhaal geweest. Als ze wisten wat er nou precies anders moest, dan hadden ze dat echt wel gedaan', stelt Windsor.
'Ik zat er pas over na te denken of Adrian Newey wel eens aan Red Bull denkt nog nu ze niet zo heel goed meer gaan', verklaart de Brit. 'Misschien denkt hij wel eens na over wat updates hij nog kon brengen aan de auto. Stel dat ze dat hadden gedaan, dan hadden ze misschien nog wat meer races gewonnen', stelt Windsor over de gedachtegang van de topontwerper. 'Ik ben wel benieuwd of hij daar nog over nadenkt. Misschien had hij een update die hij ze nooit gegeven heeft', zo vertelt Windsor over de situatie bij Red Bull.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties