Windsor onder de indruk van Red Bull: 'Ze hebben onvoorstelbaar veel snelheid'

Formule 1
vrijdag, 26 augustus 2022 om 21:58
Max Verstappen RB18 Red Bull Racing F1 GP België 2022
Peter Windsor is onder de indruk van Red Bull Racing. De Formule 1-journalist ziet dat de Oostenrijkse renstal ervoor heeft gezorgd dat ze snel zijn op de juiste gebieden van het circuit van Spa-Francorchamps. Hierdoor was Max Verstappen onaantastbaar in de tweede vrije training voor de Grand Prix van België. Bovendien denkt Windsor dat de technische richtlijnen Red Bull en Ferrari niet zullen hinderen, waardoor Mercedes de stap naar voren nog niet kan maken.
Verstappen was tijdens de tweede sessie op de vrijdag verreweg de snelste coureur. De Nederlander was acht tienden sneller dan titelconcurrent Charles Leclerc en daar moet hij zijn team voor bedanken. 'Red Bull heeft gewoon weer gedaan waar Red Bull zo goed in is', vertelt Windsor op zijn YouTube-kanaal. 'Het team heeft zich gefocust op de grip in de bochten, waardoor ze goede exits kunnen hebben. De coureurs zijn niet per se snel in de eerste sector, maar in de laatste twee sectoren hebben ze onvoorstelbaar veel snelheid.'
Toch was het alleen Verstappen die een goede tijd wist neer te zetten. Windsor denkt dat Sergio Pérez het nog wel eens moeilijk kan hebben tegenover Carlos Sainz. 'Pérez heeft maar weinig ronden weten te rijden. Je moet ook wel zeggen dat Sainz wat meer snelheid heeft dan Pérez.' Toch ziet Windsor nog steeds een voordeel voor de Oostenrijkse renstal. 'De Red Bull in handen van Verstappen is overduidelijk sneller dan de Ferrari in de handen van Leclerc.' De twee titelconcurrenten starten vanwege gridstraffen wel achteraan het veld.

Windsor voorspelt moeilijkheden voor Mercedes

Mercedes had gehoopt dit weekend wat dichter bij de topteams te zitten. De technische richtlijnen hadden de Duitse renstal moeten helpen, maar daar blijkt nog geen sprake van te zijn. 'Het ziet er niet naar uit dat Red Bull en Ferrari nou heel erg veel last hebben van de technische richtlijnen van de FIA. Het leek er juist op dat Mercedes een verschrikkelijke dag had. Het hielp ook niet dat zowel George (Russell, red.) als Lewis (Hamilton, red.) op de hards reden. Op de softs zag het er ook niet goed uit, dus er is geen indicatie dat Mercedes een veelbelovend weekend tegemoet gaat', concludeert Windsor.
Pak bijna twee keer je inzet terug als Verstappen de GP van België wint! Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading