Concurrent lacht om muzikale ode aan Verstappen: "Ik zing het de volgende keer in mijn hoofd"

GT3
zondag, 17 mei 2026 om 7:40
Verstappen-Frans Hermann-Norschleife-GT3-Red bull-1
Max Verstappen is dit weekend dé grote blikvanger tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De Nederlander rijdt met de #3-Mercedes-AMG GT3 een sterke race en kwam in de nacht meerdere keren in gevecht met andere snelle GT3-coureurs. Eén van hen was Jens Klingmann, die namens BMW in actie komt en na zijn stint voor een opvallend moment zorgde.
Klingmann werd namelijk gevraagd naar een bijzonder fragment van eerder in de race. Terwijl Verstappen hem passeerde, zette de Duitse coureur via de boordradio een bekend Verstappen-lied in. Daarmee liet Klingmann zien dat er ondanks de harde strijd op de Nordschleife ook ruimte is voor humor. Zeker in een race van 24 uur, waarin vermoeidheid en spanning constant aanwezig zijn, viel het moment op.

Ruimte voor verbetering

"Ja, dat is natuurlijk een klassieker", begint Klingmann lachend over zijn zangmoment. Hij doelt daarmee op het bekende lied rond Verstappen: 33 Max Verstappen van dj-duo Carte Blanq en Maxx Power, dat ook op Formule 1-circuits vaak te horen is. "Het was ‘Max Verstappen’", legt de Duitser uit, waarna hij meteen toegeeft dat zingen misschien niet zijn grootste talent is. "Ik ben een slechte zanger. Ik zing graag en met passie, mijn vrouw weet dat, maar ik kan echt heel slecht zingen."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen-Nordschleife-Franz Hermann-24uur-Gounon-1
Verstappen hoeft voorlopig niemand meer in te halen.
Toch kon Klingmann het niet laten om het liedje in te zetten op het moment dat Verstappen langskwam. "Het was leuk voor Max", zegt hij. Daarmee zorgt hij voor een luchtig moment in een verder keiharde race. Verstappen was op dat moment bezig met één van zijn sterke stints, waarin hij zich naar voren werkte en de #3-Mercedes aan de kop van het veld bracht. Klingmann kon de actie van de Nederlander duidelijk waarderen.
De BMW-coureur benadrukt dat de strijd op de Nordschleife stevig is. "De aanpak is over het algemeen heel hard", stelt Klingmann. "Maar als je in een 24-uursrace naar voren wil komen, moet je je doorzetten." Dat geldt ook voor Verstappen, die in zijn eerste 24 uur van de Nürburgring meteen liet zien dat hij zich niet inhoudt. De Limburger haalde in het verkeer meerdere keren agressief maar gecontroleerd in en maakte indruk op concurrenten en toeschouwers.

Steviger op de baan

Volgens Klingmann wordt de race alleen maar zwaarder nu de ochtend is aangebroken. "Nu de zon is opgekomen, wordt het nog harder", verwacht hij. Na een lange nacht neemt de vermoeidheid toe, terwijl de coureurs nog altijd volop tussen verkeer door moeten rijden. Juist dan is concentratie cruciaal, want de Nordschleife blijft onvoorspelbaar. Dat merkte Klingmann zelf kort voor zijn interview ook weer.
De Duitser kreeg namelijk zijn eigen hachelijke moment terug te zien op een monitor. "Dat was echt heftig", vertelt hij. "Maar dat laat ook zien: de Nordschleife is onvoorspelbaar. Er lag olie. Dat moet echt heel kort daarvoor gebeurd zijn." Klingmann had geluk dat hij de gele vlag op tijd zag. "Ik had al gelift, maar dan is het alsof je naar een vliegtuig rent en denkt dat je het haalt. Dan denk je dat je het toch niet haalt, en uiteindelijk lukt het alsnog."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
franz-hermann-max-verstappen-24-uur-nurburgring-nordschleife-mercedes-amg-18
Verstappen Racing is op weg naar de overwinning.
Klingmann kwam met de schrik vrij, maar het moment maakte opnieuw duidelijk hoe snel het kan misgaan op de Nürburgring. "Tussendoor dacht ik echt dat het niet meer genoeg zou zijn", zegt hij. "Maar uiteindelijk ging het toch goed. Dat schudt je weer wakker. Het kan zo snel gaan op de Nordschleife. Het is onvoorspelbaar." De vergelijking met Verstappens foutloze stints is daardoor snel gemaakt: hard rijden is één ding, maar uit de problemen blijven is minstens zo belangrijk.
Na meerdere stints zit het werk van Klingmann er voorlopig op. "Ik heb nu vijf of zes stints gereden, vanaf de start en daarna tot in de nacht", vertelt hij. "Het was gepland dat ik zou uitstappen en in theorie heb ik nu vrij. Ik moet nog kijken of dat zo blijft of dat we voor de eindsprint nog iets omgooien." Voorlopig wacht vooral rust. "Ik ga nu even liggen en misschien één of twee uur luisteren."
Of Klingmann het Verstappen-lied nog een keer inzet, blijft de vraag. Wanneer hem wordt gevraagd of hij het opnieuw wil zingen alsof hij onder de douche staat, houdt hij de boot af. "Ik zing het misschien liever in mijn hoofd", grapt hij. "Of wanneer niemand luistert."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading