Brown: 'Mooi dat Red Bull Verstappen gevonden heeft, maar het kostte veel talenten en geld' Max Verstappen
Max Verstappen

Brown: 'Mooi dat Red Bull Verstappen gevonden heeft, maar het kostte veel talenten en geld'

Brown: 'Mooi dat Red Bull Verstappen gevonden heeft, maar het kostte veel talenten en geld'

Zak Brown heeft aangegeven dat McLaren een andere scoutingstrategie aanhoudt dan Red Bull Racing. De Oostenrijkers zijn er doorgaans al vroeg bij en kennen een uitgebreid juniorenteam. De McLaren-CEO geeft aan dat de Britse renstal liever gerichter te werk gaat.

'Het is mooi dat Red Bull Max Verstappen gevonden heeft, maar het heeft ze veel talenten en geld gekost om bij hem uit te komen', stelt de Amerikaan in gesprek met Autosport. Aan de effectiviteit van het juniorenprogramma van de Oostenrijkse concurrenten twijfelt hij.

Brown: 'Wij gaan liever gericht te werk'

In plaats van in te zetten op meerdere coureurs, is Brown wat terughoudender en stort hij zich niet op elke junior die uitblinkt: 'In ons juniorenprogramma gaan we liever gericht te werk. Ik denk dat we op dit moment nauwlettend in de gaten houden wat er in de juniorenklassen gebeurt.'

'We hebben momenteel echter niemand in de lagere klassen rijden omdat ik niet denk dat we echt ruimte voor diegene zouden hebben', vervolgt hij. Lando Norris promoveerde begin 2019 naar het Formule 1-team en met het aanstellen van Daniel Ricciardo zit het bij de Britten voorlopig wel goed.

Toch benadrukt Brown dat het topmanagement van McLaren er in de juniorenklassen bovenop zit: 'Andreas (Seidl, red.) en Andrea (Stella, red.) blijven zich continu richten op talenten. Over een aantal jaar gaan we weer kijken wat er in de pijpleiding zit in dat opzicht.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws